Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mért van az, ha borotválkozás...

Mért van az, ha borotválkozás közbe picit megvágom magam és folyamatosan törlöm le a vért akkor úgy sokáig vérezne, de ha nem törölöm le hanem picit kivérzik és úgy hagyom akkor nem vérzik tovább?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert megalvad:) Ne törölgesd.
2013. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert a szervezet azonnal megindítja azokat vértestecskéket

amelyek eltömítik a rést.Lezárja hogy baktériumok tudjanak a szervezetbe jutni .Nagyobb vágásoknál már nem ilyen egyszerű .Ugyan lehet már kapni,különböző vérzés csillapitó

kat,de olyat amit régen öregjeink is használtak,nem tudom hogy van e még.Én magamnak még tettem el,bár a nagy gyakor

latom miatt alig van rá szűkség .Cigaretta papirról van szó .A vérző sebre csak rá kell nyomni,és ott marad.Ahogy

megalvadt a vér alatta,megvízezve azonnal lejön,még a vágás helye sem látszik .

2013. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A thrombocyták(vérlemezkék) a vér alkotó elemei. Sérülésnél kicsapódnak és megkezdődik a véralvadás. Ha letörlöd a vért,letörlöd vele a kicsapódott thrombocytákat is és elölről kell kezdődni az egész folyamatnak.
2013. febr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!