Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Veszettül görcsöl a vesém....

Veszettül görcsöl a vesém. Már kétszer voltam dokinál, ultrahangon, röntgenen semmi nem látszik, de a tünetek vesekőre utalnak, azt mondják. Most újra fáj, mint az állat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Bevettem már egy no spa fortét, mit egyek, vagy mit igyak? Ilyenkor állandóan mennem kell a WC-re is, de nem vizelni, hanem a nagy dolgot. Mitévő legyek?
2013. febr. 18. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Menj el újra orvoshoz ha ennyire fáj, kapsz injekciót ami oldja a görcsöt. Ha valóban vesekő, akkor igyál sört, és egyéb sok folyadékot, ugrálj lépcsőn lefelé, hátha gyorsabban távozik.

Ülj bele egy kád meleg vízbe, az is oldja a görcsöket.

2013. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Menjél vele orvoshoz,ügyeletre.Majd csak ráunnak ők is,és végére járnak mi is a gond .Ezt azért jelezd ott is,most

már tudni szeretnéd meddig tart ez az állapot .

2013. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem detto ugyanez van legalabb 15 eve:) Vesekore utalo tunetek, begorcsolok ugy, hogy alig elek, le kell fekudni etc.. Vizsgalgattak engem is nem 1x, soha nem talaltak semmit.

Azt viszont eszre vettem, hogy ha melegen tartom a derekam, akkor nem nagyon jelentkezik. A sok ev alatt raszoktam, hogy mindig beturom a polom hatul es mindig vedem a derekam korul. Asszony ezen rohog, hogy olyan vagyok mint egy papa:) Nyaron is hatul beturt poloban alszom.. Ez van.

ettol fuggetlenul vizsgaltasd ki magad rendesen!!

2013. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok, köszi! Tegnap megittam 3 db. alkoholmentes citromos Gössert, most nem fáj semmi.

15 éve??????

2013. febr. 19. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Kb. 15, de lehet regebben. De nekem nem gorcsol be, ha vedem a derekam. HUlyen nez ki, de nekem mindig be van turve, polo hatul a gatyaba:) Lazasag nincs, mert akkor jonnek a gorcsok. Nem tudom mitol van, de mar megszoktam, hogy vedem es igy nincs gond.

De ez az en peldam, nezesd meg magad rendesen!!

2013. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
na most ott tartok, hogy rohadtul olyan érzésem van, mintha vizelni kellene, olyan szúrós valami erős fájdalom az alhasamnál, de ha elmegyek wc-re, akkor persze semmi,vagy csak nagyon kevés...:-s és persze dolgoznom kell...
2013. febr. 22. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt nagy divat volt a kilógó derék. Hülyét tudtam kapni, amikor fiatal csitrik mínusz akárhány fokban így flangáltak.Ők már valószínűleg elfelejtették ezt, de a testünk nem felejt. A test egy álnok, bosszúálló valami. Akármit követünk is el ellene, látszólag békésen tűri, de egyszer, sok év után könyörtelenül benyújtja a számlát.
2013. febr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valamelyikőtök megtudta a megoldást, hogy mi is a valós probléma, légyszives írja már meg itt, mert a férjemnek is ez a baja. Évek óta előjön nála is ez a vesegörcs, mintha vesekő lenne. Ő is volt laborban ,röntgenen, ultrahangon...de nála sem találtak semmit. Mi azt vettük észre, hogy egyik alkalommal ép multivitamint szedett, mondtam hagyja abba. mert ha vesekő. akkor a multiban van kalcium, ami nem jó rá. Abba is hagyta a szedését, el is múlt a fájdalom. Azóta egyszer újra kezdte szedni, mert elfelejtettük, de gyorsan eszünkbe juttatta a dolgot az újra előjövő fájdalom. Többet nem vett be azóta, nem is fájt a veséje az utolsó szem óta. Azóta kerüli a kalciumtartalmú vitaminokat, próbálom én is rávenni, hogy mindig tűrje be a derekánál a pólót, de ebben úgymond nem hisz, hogy ez a megoldás. Minden esetre mióta nincs multi, nincs fájdalom.

Viszont azért mégis jó lenne valami orvosi eredmény is.

2013. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valószínüleg vesekő volt, csak nagyon picike. Pár hete távozott némi dugulást okozva, de azóta hála istennek elmúlt! Állítólag a magnézium jó rá, én is eszegetek néha MagneB6-ot, amikor éppen el nem felejtem, meg igyekszem azóta is tartani a napi min. 2l víz bevételét. Téli hideg hónapokban ha elmegyek itthonról mindig veszek fel trikót,afölé nyugodtan lehet felvenni minden mást akár kilógatva is, mert a poló alatt nem látszik a trikó. Mondjuk én ezt már régóta így csinálom. Éjjel mindig polóban alszom, még nyáron is, és belehúzva a nadrágomba,és mindig betakarom a vesémet, még 50 fok melegben is. És látod mégis volt gondom vele. Igaz ezek szerint nem gyulladás, hanem egy kavics. Ha neki a calcium szedésével jön elő, akkor azt hiszen nincs is nagyon megválaszolatlan kérdés nálatok!

Remélem tudtam segíteni!

2013. márc. 17. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!