Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Igaz, hogy a dohányzástól...

Igaz, hogy a dohányzástól elpusztul a spermiumok egy része?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam az egyik kérdésben és nagyon meglepett, mert ilyenről még nem hallottam! Vagy csak én vagyok túl hiszékeny?
2009. szept. 11. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy túl hiszékeny. A dohányzás nem csak a nők termékenységére hat károsan, hanem a férfiakéra is: kevesebb és rosszabb minőségű hímivarsejtet termelnek a rendszeresen dohányzó férfiak, mint a nemdohányzók.


Ez nem azt jelenti, hogy sterilek lesznek, és nem lehet gyerekük, hanem hogy pár millióval kevesebb lehet mililiterenként a hímivarsejtjük, ezek között is több lehet a nem mozgó, lassan mozgó, amorf, hibás sejt.

2009. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De ez pedig így van. Impotenciát is okozhat a dohányzás. Le kell szokni róla. Viszi a pénzt, tüdőrák, véres köpet, fuldoklás köhögés, érszűkület, szívösszehúzódás stb. Miért jó ez?
2009. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bár reménykedtem benne, hogy nem lesz igaz, de ha jobban belegondolok mire nem káros a cigaretta?! a minap olvastam valahol, hogy még a kutyádat is károsítod vele (természetesen a körülötted lévő embereket is) akkor aki szívja???!!! Hozzáteszem én szerencsére nem vagyok a rabja:)
2009. szept. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!