Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férjemnél azospermiát...

A férjemnél azospermiát állapítottak meg. Gyerekorában nem szálltak le a heréi. Műtétile egyiket lehozták. De most 33 évesen az ejakulátumban nincs spermium. Van e valamilyen gyógymód, vagy gyógyszer, amivel ellehetne érni a spermiumok termelődését?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

KEdves Kérdező!


Sajnos, ha a műtétre 9-10 éves kor után került sor, akkor a heréiben az ivarsejt-termelő rész visszavonhatatlanul károsodott. Mi több, ajánlott lenne a másik heréjét is lehozni, vagy eltávolítani, mert a hasüregben rekedt herében sokkal gyakoribb a daganat.


Amit lehetne tenni, az herebiopszia, egyrészt a patológus látja, hogy van-e egyáltalán spermium-érés a heréjében, másrészt lehet (ha van érés) a herebiopsziás mintából ivarsejteket kinyerni lombikbébi-módszerhez.


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
több műtét is volt,de a here lehozásának pontos idejét nem tudom. tavaly voltunk herebiopszián is, a mintából tudtak lefagyasztani spermiumokat a lombikhoz. de sajnos a két beültetett embrio nem tapadt meg. nem volt életképes a spermium gyenge minősége miatt. most FER14el és c vitaminnal tömöm a férjem, hogy javítani tudjunk a spermiumok minőségén és ha lehet mennyiségén is. de jó lenne elérni hogy a következő beültéshez az ejakulátumból lehessen spermákat használni. ezért szeretnék a témáról még többet negtudni. akupunktúra, homeopátia, vagy bármilyen megoldás érdekel.
2008. okt. 11. 18:48
 3/3 anonim válasza:

Irány a természetgyógyász!!

Az én férjem is ugyanilyen betegségben szenvedett,mígnem addig keresgéltünk,kutattunk ,amíg rábukkantunk egy nagyszerű gyógymódra!A neve : reiki..

nagyon sok cikket találsz róla és én teljes szívemből ajánlom!

De egy egészéges embernek is lehet kezeléseken részt venni!

Szerintem sokat segítene a férjeden!!

Hajrá!:-)

2011. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!