Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen tesztoszteronszint...

Milyen tesztoszteronszint növelőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Apa idén tölti a 51 évet és sajnos kezd öregedni,szemmel látható módon. Nem csak a haja őszült meg hanem az izmai is kicsit megestek. Régen mindig olyan pörgős volt 47-48 évesen még azt mondta volna rá mindenki,hogy 30-35nek is elmenne,de most elég nagyot változott vele a világ...

A lényeg,hogy én a fia vagyok és mostanság gyakran lejárok edzeni és a táplálék kiegészítők között is kezdem magam kiismerni,így arra gondoltam hátha segíthetne neki valamelyik. Ha nem a tesztoszteron akkor valami más. Tudom itt a gyik-on nagyon sok tapasztalt testépítő van így nagyon remélem,hogy segíteni tudtok.



2013. márc. 4. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Lehet apukádnak valami más gond nyomja a vállát azért, öregedett meg hirtelen, ezért nem biztos, hogy a lelki bajokra a tesztoszteron megoldás.


Apukád amúgy testépítő (volt)? Vagy miért akarod feltuningolni? Mondta, hogy neki így nem jó? Sportol valamit? Házas? Egészségesen táplálkozik? Dohányzik? Szed gyógyszert? Van valamilyen betegsége? Miért ez az első megoldás ami az eszedbe jutott? Ne haragudj, de ez kb. olyan, mintha a leprát márkás ruhákkal akarnád kezelni.


Azért ez nem úgy megy, hogy hello fater, itt a szteroid, oszt csá.

2013. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igazad van,ezt én csak a saját fejemből találtam ki,mert régen elég izmos volt(nem testépítő,de azért járt konditerembe) és sokat boxolt velem meg úgy ahogy volt nagyon pörgött..ha kocsival mentünk akkor is gyorsan hajtott ..ha fociztunk akkor is nyerni akart...égett benne a verseny szellem és ez az ami most már nem hajtja annyira és nekem erről jutott eszembe a tesztoszteron,mert az többek között az ilyen férfias dolgokért is felelős.

A kérdéssorra :

nem volt testéíptő

azért mert rossz látni ahogy megöregszik..hiányzik a régi

nem mondja de utal rá,hogy megöregedett( az én koromba...) ezt régen soha se csinálta,mindig azt mondta,hogy úgy érzi magát mint egy huszonéves

régen többet sportolt,mostanság már csak teniszezni megy a barátaival+ kondiba ha nagyon hívom.

igen házas :)

elég egészségesen él,tudja mit eszik

sose dohányzott

magas a vérnyomássa arra néha szed gyógyszert de azt is ritkán,ezenkívül semmi mást nem szed

nincs semmi más betegsége


ja és szteroidra azért nem gondoltam

2013. márc. 4. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

:-)


Köszönöm a válaszokat!


Kedves tőled, hogy így törődsz vele.


Sajnos az ember előbb utóbb megöregszik. Természetes folyamat, ki előbb, ki utóbb. Ha lenne rá biztos ellenszer, valaki már előrukkolt volna vele. A férfiaknál van egy bizonyos kor, amibe most apukád is elérkezett, amikor felismerik ezt a természetes folyamatot, tudatosul bennük. Csúnya népi kifejezéssel kapuzárási pániknak hívják, de nem mindenki egyformán éli meg.


Ezek egy része testi folyamatok következménye, de a nagyobb problémát az ebből adódó pszichés folyamatok okozzák. Pl. csökken a szexuális teljesítő képesség, mely tulajdonképpen teljesen normális az idő előrehaladtával, de olyan pszichés folyamatokat indítanak be, hogy az egyszerűen orvosolható probléma bonyolult lelki kórképpé is változhat. Nyilván nem feltétlenül...


Javaslom apukádat próbáld meg rávenni a rendszeres szabad levegőn történő mozgásra. Az ízületek kímélés végett javasolt a séta, kirándulás, bicikli, esetleg úszás. Érje minél több napfény. Ezen túlmenően érdemes vitaminokat, ásványi anyagokat is pótolnia. A férfiak egészségének megőrzésére rengeteg féle természetes, jó minőségű készítmény is kapható, plusz hatóanyagokkal. Pl tökmagolaj, emelt dózisú vitaminokkal, ásványokkal stb...


Fontos, hogy érezze a családban betöltött hasznos szerepét, érdemes többször, persze nem feltűnően, kikérni a véleményét dolgokban, férfi szerepében többször megerősíteni. Ebben anyukádnak van nagyobb szerepe, esetleg vele is beszélj erről. Ha nem muszáj, apukádnak ne említsd, hogy látod rajta, hogy valami nem stimmel vele, mert nem biztos, hogy szerencsés ha tudja, hogy másoknak is feltűnik amit ő érez. A fáradság, az öregedés.


Első körben ennyit tudok javasolni.


A magad részéről pedig azt tudom mondani, hogy apukád még attól ugyan az az ember akit eddig is szerettél. Az emberek változnak, TE is változtál, felnőttél. Ők is változnak, nem kell megrémülni. Nem jó dolog nézni, ahogy az ember szülei öregszenek, de ez a természet rendje. Majd neked is lesz gyereket, ő ugyanezt át fogja élni. Ne gondolkozz ezen sokat, hanem örülj az együtt töltött időnek, és annak, hogy még sokat fogtok együtt tölteni. Ne a külsőségeket nézd, hanem igyekezz a közös időt minél jobb minőségben megélni.

2013. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hú ez hosszú és tartalmas lett :)

köszönöm,igyekszek ennek megfelelően eljárni.

Habár a tesztoszteronszint növelőkről nem nyilatkoztál..esetleg az is adna egy plusz lökést neki?

2013. márc. 4. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az első válaszolóval.Nem azért mer én is így gondolom,hanem mert így is vagyok.Évszámaim messze

megelőzik azt,amennyinek látszom .Aki ezt nem tudja,csak

azt mondja ,mien fiatal vagyok még .A testben azért megindult valami az idősödés,öregedés felé .Nem kell neki

a tesztoszteron szintjét turbózni .Képes ő még arra,amit ebben a korban meglehet tenni .Amit tényleg ajánlanék,

kimondottan férfiaknak van kálcium+magnézium+cink táplálék

kiegészitő,vagy A-Z Depot vitami. Napi 1 db kell bevenni .

Neki az egészségét kell megőrizni már és nem testépitő gyakorlatokat végezni .A napi mozgás,munka épp elég torna

óra már neki .

2013. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tribulus terrestris. Ez a növény olyan anyagokat tartalmaz ami a szervezetet arra készteti, hogy sok tesztoszteront termeljen. Pl a scitec tribu x nevű készítménye ilyen. Mielőtt elkezdi szedni azért konzultáljon róla orvossal is.
2013. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem nyilatkoztam a tesztoszteron pótlókról, mert felesleges és veszélyes. Bárkinek, bármely életkorban, hacsak nem egészségügyileg indokolt, pl. herék eltávolítása esetén.


A szervezetbe kívülről bevitt tesztoszteron a herék tesztoszteron termelését csökkenti, így hacsak nem a sírig akarja valaki szedni akkor abbahagyása esetén rohamos romlás az eredmény. A következmény néhány év plusz, majd vegetálás hosszú hosszú évekig. Nem erre törekszünk, hanem a folyamatos fenntartható minőségre.


És ahogy előttem is mondták, sokféle természetes és kockázatmentes dolog is létezik ami segít az életminőség fenntartásában.

2013. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 1 es. Az első válaszoddal még csak egyet értettem,de az utána valójában már nem mindennel .

Főleg amit a sexuális dolgokról írsz .Biztosan nő vagy és kiolvastad a könnyből .Kapuzárási pánikról írsz .Honnan tudod milyen a házas élete ? A férfiak nem húzzák le a rolót,mint a nők .Ne erre lettek teremtve .50 éves férfiak még sexuális erejük teljében vannak .A fiatalokat leiskolázzák még .Nem ismered a mondást,öreg fa árnyékában megpihenni jó .Ne is haragudj,de egy kicsit

túl lihegted .Ha ezt rólam írják ,már arra gondolok,mekkora baj lehet velem,ha ekkor gondoskodás vesz körül .Ezt több férfi társam is így látja bíztosan .

2013. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó tévedsz ha azt gondolod, hogy az ötvenes férfiak általában szexuális teljesítőképességük teljében vannak. Nyilván vannak akik igen, de vannak akik nem. Érdekes lenne erről megkérdeznetek a nőket is, hiszen egy férfi gondolhatja úgy, hogy teljesít, de a másik fél is jelen van jó esetben az aktusnál és a véleményük nem feltétlenül egyezik, de ki fogja ez előhozni egy félresikerült aktus után... Én sem mondtam biztosra, hogy a kérdező édesapjának ilyen jelegű problémája van, azért is javasoltam, hogyha ennyire aggódik érte beszéljen erről az anyukájával. Lehet ő másképpen látja a helyzetet.

Természetesen nem úgy kell nekiállni, hogy jaj szegény apuka biztos kapuzárási pánikja van, de ez is egy lehetőség. A probléma összetett lehet, az is elképzelhető, hogy valójában nincs is probléma, csak a kérdező lihegi túl, éppen ezért nem GYK-ra való téma. De ha már megkérdezte válaszoltam. Nem kell velem egyetérteni természetesen és semmiképpen sem kell feltétel nélkül azt csinálni ami én vagy akár bármelyik másik válaszoló ír. Hiszen én vagy bárki más innen a számítógép mögül ismeretlenben igazán nem tudunk ezen kívül sokkal okosabbakat mondani. Amúgy nem könyvből olvastam, de ez nem lényeg.

2013. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!