Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Labor eredménynél a TSH nevű...

Labor eredménynél a TSH nevű mutatónál a maximális érték 4,78, ezzel szemben az én eredményem 12,17. Ez mennyire vészesen sok? Kell vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

#név #maximum #labor #érték #TSH #eredménynél #mutatónál #eredményem #Ez mennyire
2013. máj. 2. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezzel már kell. Ez azt jelenti , hogy alul működik a pajzsmirigy. Mennyi a T3, T4 mellette?
2013. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel bizony kell, majdnem háromszorosa a normálérték maximumának. Háziorvos, pajzsmirigy ambulancia, endokrinológus orvoshoz kellene fordulni.

Így ennyiből azt mondanám, hogy pajzsmirigy alul működés, de én nem vagyok endokrinológus.

2013. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat, akkor majd elmegyek a háziorvoshoz először. S a CK érték max 195 lehet, nekem 213, ez gondolom annyira nem figyelemre méltó.
2013. máj. 2. 18:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Hja, s T3 T4 érték nem volt mellette feltüntetve.
2013. máj. 2. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne foglalkozni vele, egy endokrinológiai kivizsgálás nem ártána. Ez a TSH az egyik pajzsmirigy hormon, bizonyára ha van laboreredmény akkor orvosi kérés is volt a vérvételhez tehát az eredménnyel kontroll.
2013. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy alapellátás csak TSH-t kérhet, de ha ez magas akkor megcsinálják egyes helyeken mellette a T3, T4- et is.

Tulajdonképpen ezek a pajzsmirigy saját hormonjai. A TSH az agyalapi mirigyben termelődik, ez egy serkentő hormon. Ha az agyalapi mirigy azt "érzi", hogy a hozzá jutó vérben kevés a T3 és T4 / tiroxin/ akkor több TSH-t termel, ezzel serkenti a pajzsmirigyet, hogy termelje már szaporán a tiroxint. Endokrinológiára kérj beutalót / nálunk mondjuk pajzsmirigy ambulancia van, kis város vagyunk/, ott további vizsgálatokat kérnek. De nyaki UH-ra a háziorvosod is adhat beutalót, lemérni hogy mekkorák a pajzsmirigy lebenyek / megnagyobbodás várható/.

Érdemes elkezdeni szervezgetni , mert alapból mindenhova időpont kell.


/ ritka betegségnél, ha a "karmestereknél" van a gond :agyalapi mirigy, talamusz, akkor természetesen más a hormon felállás , de ez egy szélesebb körű vérvizsgálatból kiderül /


/1-es vagyok /

2013. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a hozzászólásokat.
2013. máj. 5. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!