Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan izmosodjak? (többi lennt)

Hogyan izmosodjak? (többi lennt)

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyokk. 183cm, 62kg. A felső testem elég vézna, ezért szeretnék erőssödni, vastagosni, de nem akarok kigyuurt állat lenni. A lábaim azok izmosak mivel ifi csapatban focizok, fuutás is megy, állloképességem rendben. A felső testemre szeretnék eegy kis izmot. Hogyan kezdjem el??? Probáltam súlyzòzni de nem volt valamii hatásos mivel a karom vékony és csontos csak küszködtem a sulyokkal. Lusta nem vagyok dolgozom is és rendszeresen sporttolok. Valami ötlet hogyan izmosodjak???
2013. máj. 5. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Megfelelő étrenddel kezdődik a dolog. A súlyzózást még nem ajánlom,mivel elég fiatal vagy. Felső testre sajáttestsúllyal nagyon sok gyakorlat létezik, nem értem hogy fociról miért nem ismersz párat. Fekvőtámasz az alap, van a V push ups ami a vállakra is megy, szűken lehet tricepszre, esetleg kézenállásban is, de gondolom az még messzebb van. Pár nagyon alap fekvő: http://www.youtube.com/watch?v=J8OdgXIbliI Huzodzkodni is lehet abból is van egy pár videó a neten. Vagy csinálhatod ezeket is: http://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw Láb gyakorlatokat nem irok a foci miatt. Az elején nyilván nehéz lesz majd hozzászoksz.ezekkel is küszködni fogsz mint a súlyokkal, de ez van, majd felfejlődsz és könnyű lesz.
2013. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, és mi számit megfelelő etrendnek? Mondták már ezt nekem, de konkrétan milyen ételeket kellene ennem és milyen gyakran? Egy ilyen heti étrendre lenne szükségem!
2013. máj. 5. 14:09
 3/4 A kérdező kommentje:
jah és probáltam a fekvőtámaszt különbözö tartásokban. A húzòzkodást is probáltam de ez. szinte eggyáltalán nem ment max 2x tudtam magam felhuzni azt is csak nehezen. A felüléseket is probáltam azok mondjuk menntek, csak mivel a többi nem ment ezért abbahagytam. A. "nem ment" alatt azt értem h amikor csináloma fekfőt akk pl. a 10. után már fáj a könyököm. De amugy nem vagyok lusta, mivel bármilyen melot elvállalok pl most lessz 3. éve h szedem az uborkát(falusi vagyok.xD) itt pl a vödrök 20kgosok és van ugy h 70men keresztül kell cipelni. mondjuk ez nem tünik soknak de 5 oran keresztűl nem olyan könnyű. de az az érdekes h ezt birom, még el sem fáradok..
2013. máj. 5. 14:18
 4/4 SuperUrzu7 válasza:

Mindenek előtt döntsd el, hogy növeszteni akarod, vagy erősíteni! Nem mindegy... Ha jól akarsz kinézni növeszd, ha megakarsz valamit(valakit) védeni, akkor erősítsd.


Nos, kiindulok magamból. Én mivel 7 évig néptáncoltam, így az alsó testem kellően erős lett, de fent nem sokat fejlődtem. Amikor belekezdtem az edzésbe úgy voltam, hogy naponta (minden reggel) lenyomtam annyi fekvőt, amennyit tudtam (20). Az eredmény keservesen gyenge fejlődés volt.

Aztán elkezdtem gondolkodni az izomrendszer működésén, és a következőt próbáltam ki:

Rászántam egy napot, hogy az ébresztőmet beállítottam 6-ra. Ébredés után mindig csak átnyomtam az ébresztőt, és így 10 percenként jelzett. Minden egyes jelzésnél lenyomtam 10 fekvőtámaszt ott, ahol éppen voltam. Aznap 960 fekvőtámaszt nyomtam le 16 óra alatt. Az eredmény váratlanul ért. Aznap még semmit nem éreztem, bár a vége fele már nehezebben mozgott a karom, de nem fájt. Másnap viszont egész nap izomlázam volt, még este is nehezen használtam megerőltető feladatokhoz. Harmadnapra úgy, ahogy elmúlt. Ami megdöbbentőbb, hogy harmadnap amikor reggel felkeltem egy körbe lezúztam 50 fekvőtámaszt. Azóta még két alkalmat szántam teljes napos edzésemre, bár a hatás már közel nem ilyen nagy. Habár már körönként 80-nál járok ha beleadok mindent. Te már focizol én Parkour-ozok, így nem lenne nehéz dolgod neked sem. Semmi speckó étrend, csupán nem iszom alkoholt, koffeint, illetve szénsavas italokat. Ellenben minden (fogyasztásra alkalmas) ételt megeszek.

Bár ettől nem sokat nő, de határozottan erősebb de főleg kitartóbb leszel.

2013. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!