Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Heresérv-műtét utáni ez normális?

Heresérv-műtét utáni ez normális?

Figyelt kérdés
3 hete műtöttek heresérvvel, és ugyebár a bal oldali herém többszörösen nagyobb volt mint a jobb oldali, most h 3 hete volt a műtétem, varrat szépen visszagyógyult már, viszont a baloldali herém amit műtött, még mindig 3x akkora mint a jobb oldali. Ilyen lassan lohadna le a műtét utána duzzanat/daganat? és ez lenne a normális, mert a doki nem mondott ezzel kapcsolatban semmit hogy mennyi idő lenne. 1 hét múlva kontrollra megyek, csak szerettem volna tudni, hogy hátha valaki tudni ezzel kapcsolatban valamit. Előre is köszönöm a válaszokat!

#panasz #heresérv #heresérv műtét
2013. máj. 26. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Here-sérv

Az elnevezés megtévesztő, mert a kóros folyamatnak a heréhez semmi köze nincs, csak az elhelyezkedés közelsége miatt használjuk ezt az elnevezést.


Here-sérv nagy kiterjedésű, a herezacskóba leterjedő lágyéksérv. Ellátásában a lágyéksérvekről írottak szerint járunk el.


Here víz-sérv (hydrokele) tulajdonképpen nem sérv, hanem a herék helyén almányi, férfiököl nagyságú rugalmas tapintatú képlet növekedik lassan, amely nem más, mint a hereburkok között felszaporodó – eláramlásában gátolt – folyadék felszaporodása. Egyszerű leszívása – visszatelődés miatt – nem oldja meg az állapotot. Műtét szükséges, a képződő folyadékmennyiség elvezetődésének biztosítására, amely helyi-, gerinc- és általános érzéstelenségben végezhető. Hosszabb fizikai kíméletet (1-2 hét) nem igényel.


Varicokele (értágulat, visszeresség szerű) a herétől elvezető visszerek kóros túltengése, ez sem sérv valójában, megszüntetése nem feltétlenül szükséges. Olykor a here-működését, a nemzőképességet előnytelenül befolyásolja ezért műtéti correctiot, a vénás túltengő hálózat megszüntetése javasolható. Lehet helyi, gerinc és általános érzéstelenségben végezni, a műtét után hosszabb pihenési igény nincs.

2013. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 es válaszként kimásoltam neked,mi is a here sérv.

Nálad viszont a leirtak alapján nem ez volt szerintem.Here viszerességre gondolok,ami olyan fokú volt már,hogy a here

viszeres ereit is ki kellett operálni .Már egy súlyosabb állapot volt ez. Nem kis műtétnek számít.Ez biztosan lassan gyógyul is ,de azért kérdezz rá

a dokira.

2013. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ:)
2013. máj. 26. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!