Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan merjek ezzel orvoshoz...

Hogyan merjek ezzel orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Már nem 1x voltam orvosnál.

Sajnos nagy fitymám van (2x-3x nagyobb mint az átlag), ezáltal nagyon nehezen nyúlik, állandóan szűkül(t). Történt az, hogy fürdésnél szúrós fájdalmat éreztem, amikor hátratoltam... nos, ez kb. 2-3 hete volt. Mostmár odáig fajult a dolog, hogy a fitmámnak az a része, aminek hátra kellene mennie teljesen fehéren behegesedett, még csak próbálkozni sem tudok, mert szétszakadna az egész, én ott halnék szörnyet a fájdalomtól... Nagyon rossz, mert nem teljesen tudom tisztítani, csak úgy, hogyha órákig áztatom, mert nem tudom hátrahúzni... Tehát, a kérdés fennáll. :( 14/f

(mellesleg nem 1x szenvedtem már tapadással :\)



2013. júl. 16. 20:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és pisilni is csaj úgy tudok, hogy az a tér megtelik pisivel, és én onnan nyomkodom ki... mintha összezárnám tudatosan a fitymám, hogy ne jöjjön ki. :(
2013. júl. 16. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt fitymaszűkületnek hívják, amit műteni kell.
2013. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvos azért van, hogy ezeket a dolgokat kezelje! Szóval ne agyalj ezen, hanem menj el minél hamarabb.
2013. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, múltkor is csak a le...szást kaptam tőle, jogtalanul olyanokat mondott amit nem is szabadott volna, mert olyan dolgokat amiket ő állított nem csináltam, csak nem képes felfogni. :\ És ezzel szerintetek célszerű lenne körülmetéltetni? Vagy nem lehetne egyenesen urológiára menni vele?
2013. júl. 16. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked sürgősségi alapon gyorsan meg is csinálják.

A korod miatt altatnak is ,semmit nem érzel belőle .

Ne halogasd az időt,mire kezdődik a suli már teljesen gyógyult is lesz .

2013. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor most mi a teendő?

Anyum cs..szik rám, már évek óta magamtól megyek orvoshoz, apámhoz is egyedül megyek... gondolom egy ilyen műtéthez az ő aláírása is kell..

2013. júl. 16. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Nagyon elszomorító, amit írsz, kedves Kérdező. :-( ' És sajna az elmúlt 1 hónapban (ill. amióta kiadták a nyári szünetet, s véget értek az érettségik is) nem te vagy az első, aki ide segélykérést ír ki fitymaszűkületi problémával. Még rosszabb, hogy nem te vagy az egyetlen, aki most az elmúlt időszakban felfújt ballonszerű abszolút fimózisról tesz említést.


Az a jellegzetesen szúró fájdalom, fehéren kihegesedett rész, ballonszerűen felfúvódó fitymazsák vizeléskor... le7, a makkod is begyulladt azóta, nem tudom. Jelenleg van egy sorstársad, akivel jelenleg is kapcsolatban állok, ő most úgy egy hete esett át RKM-en (Részleges KörülMetélésen). Neki speciell a fityma hátrafeszítésekor a szűk részen kifordult egy kis belbőr, a környéke meg totálisan bevéreresedett, vizsgálatkor csupán egy előre bekrémezett gombos szonda (vékonyka kis legömbölyített végű fémpálcika) fért át a szűk résen, azt is azon célból helyeztem be, hogy lássuk a rés maximális "tágasságát" vmint, hogy az esetleges belső letapadásokat feloldjuk. Ezt sikerült is kivitelezni, azonban a makkja annyira érzékeny volt, hogy gyakorlatilag uralkodnia kellett magán, miközben a letapadásokat oldottam, mert az érzés legalább annyira nem volt kellemes, mint amikor egy 1-3-5-7 éves gyereknek életében először, egy 8-10-12 éves gyereknek pedig ismételten fel kell tépni a fitymáját. Itt maga az érzékenység az esetleges fájdalom okozója, nem más, maga a feltépési ill. hátrahúzási művelet am. önmagában nagy vszséggel nem lenne fájdalmas.


'

Abból, amit írsz, számomra 1Rtelműsítődik, h. szüleid elváltak, anyud pedig nem tud mit kezdeni veled.

_ Apuddal, nagyszüleiddel mi a helyzet? Velük milyen a kapcsolatod, és milyen gyakran találkozol?

_ Rajtad ill. rajtunk, fórumozókon kívül ki tud még erről a problémádról? :-o


Üdv: EE

2013. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!