Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy szülész-nőgyógyász-endokri...

Egy szülész-nőgyógyász-endokrinológus orvos fogad férfi beteget pajzsmirigy problémával? Mert csak így találtam magán endo-s orvost.

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

ha szerencséd van de nem esélyes.. mert nem tudja leadni td

andragogust keres az segit

2013. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt tőle kell megkérdezni. Mert elvileg a pajzsmirigy gondok nőgyógyászati gondokat is okozhatnak, szóval tudnia kell kezelni (a kezelést tekintve nincs eltérés a 2 nemben).


Ettől függetlenül lazán mondhatja, hogy csak nőkkel foglalkozik...

2013. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elős:

Az andragógus felnőttképzéssel foglalkozó személy. Gondolom az andrológusra gondolsz, de neki sem sok köze van a pajzsmirigyhez.


Kérdező: Szerintem ugyanazt a szakvizsgát kell letenni akkor is, ha az ember belgyógyászatról szakosodik, és akkor is, ha nőgyógyászatról.

De ettől még lehet, hogy ő inkább a női hormonprodlémákra szakosodott.


De biztos nincs a közeledben belgyógyász-endokrinológus? Ez furcsa, mert a nőgyógyász-endokrinológus sokkalta ritkább.

Hol laksz?

2013. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

51%-os, nem kellene fokozni :)

Az andrológus nem endokrinológus. Ő is foglalkozhat hormonális bajokkal, de nem minddel! A pajzsmirigy semmiképp sem tartozik hozzá.


A magzat fejlődésének követéséhez pedig nem kell endokrinológusnak lenni (elég a "sima" szülész-nőgyógyász). A nőgyógyász endokrinológus inkább cikluszavarokkal és hormonális eredetű meddőséggel foglalkozik.

2013. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tatabányai vagyok. Nem ismertek valami jó dokit? 60 km-es körzet is megfelel. Pajzsmirigy túlműködésem van.
2013. júl. 25. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!