Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Borosta? Most akkor hogy is...

Borosta? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Most akkor a borotválkozástól erősödik a szőrzet vagy nem?

Mindenki mást mond! De az esetek 60%-ban azt állítják, hogy nem erősödik.

Na akkor most mi van?



2013. szept. 6. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egy ideig erősödik, főként a nagyjából heti egyszeri borotválkozástól (bár nem mindenkinél egyforma gyorsan nő).

Nekem egy kicsit erősödött, de sajnos, megállt egy szinten, és pihés azóta is. Alacsony a tesztoszteron-szintem. 7,5 körüli. (10-50 között a "normális".) A melleim is nagyok...

Nagyon szeretnék szakállat növeszteni (és hosszú hajat), de sajnos, ez van... Hormonpótlást pedig vagy adnak majd az ősz végén, vagy nem... :(

20/f

2013. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy erősödik,megkérdezem a szomszédban a fodrásztól .A tesztoszteron szinttel meg ne foglalkozz.

Az is állandóan változik ,mint a vérnyomás .

Legmagasabb reggel 6-8 között van .Ez az időszak legjobb a sexre is . De pont ekkor nem érünk rá.

2013. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam erősödött, jócskán, és ugy vettem észre, egy ideje már nem nagyon, legfeljebb lasabban, de majd az meg fog állni. Véleményem szerint mindenkinél erősödik a szőrzet ha rendszeresen vágják (borotválkozás). 19/F
2013. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy tévhit! A borotválkozástól nem erősödik. Amikor az ember tizenévesen borotválkozni kezd, még gyengébb a szakálla, mint évek múlva felnőtt korában. Szerintem ez is inkább genetikai adottságoktól függhet. Édesapámnak erős szakálla volt, nekem is az lett.
2013. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tévhit, hogy erősödik. Keress rá a www.urbanlegends.hu oldalon, ha jól emlékszem, ott rántották le a leplet erről.
2013. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem nem hülyeség, és a körömnél is így van, kb 2 havonta nyírom a lábujjkörmeimet, régen 2 hetente, de minnél tovább halogattam annál lassabban nőtt. Hajról is ugyanezt tudom elmondani, amikor hetente lett nyírva sokkal gyorsabban nőtt. Szerintem arcszőrnél is így van, legalább is nálam
2013. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az lehet, gyorsabban nől, ha sűrűbben van vágva, de nem hiszem, hogy vastagabb...

Két értelemben is lehet ezt kérdezni.

a vastagodásra azt mondom, hogy nem vastagodik csak fiatal korban elkezd vastagodni, sötétedni, amire általában borotválkozás a reagálás. Aztán azt hiszi az ember, hogy ezért vastagodik tovább... Szerintem nem.

Az erősödés a másik kérdés, amire én azt mondom, hogy a borotválkozások számának növelése erősíti a szálakat, hiszen így reagál a szervezet arra, hogy elvesztette a szőrzetet. Erre erősebb szőrt növeszt, hogy nehezebben legyen eltávolító :-)

2015. máj. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!