Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a teendő ha?

Mi a teendő ha?

Figyelt kérdés
Mi a teendő a péniszemen fölcsúszott a bőr és bement a makk alá és most nem tudom visszahúzni mert túl széles a makk alja és nagyon feszül és fáj! :(

2013. okt. 17. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Hali!


_ Hány éves vagy?

_ Mióta van ebben az állapotban?

_ Szüleidnek szóltál már róla? Hogy csúszott hátra?

_ Eddig sosem volt hátrahúzva? Tudtál eddig arról, hogy fitymaszűkületed van?


(Ez eddig uis PARAFIMÓZIS-gyanús, amelyet MIELŐBB ORVOSOLNI KELL, 6h-n belül!!!! :-o)


Válaszolj mielőbb, ill. addig jegeld a brét egy vékony ruhán xtül!!!


Üdv: EE

2013. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Helló!

14 éves vagyok

1-2 éve már ilyen gondjaim vannak :( csak eddig nem foglalkoztam vele......és ma este na mondom akkor felhúzom ...nagynehezen hátracsúszott de ott maradt....Azóta már sikerült visszahúzni :) rettentően fájt! :((

Tudnak róla már adtam is egy körömvirág krémet amivel már vagy egy hete kenem a brét :)

Még pici koromban is már fitymaszűkületem volt de anya valahogy megoldotta és 1-2éve előjött ez a gond :/

2013. okt. 17. 23:32
 3/12 A kérdező kommentje:
*adtak
2013. okt. 17. 23:33
 4/12 anonim ***** válasza:

ez az oldal szerintem hasznos, olvasd el!


[link]

2013. okt. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Hali!


˙

Nah, ennek örülök, hogy időközben sikerült visszanyomni a makkot a fitymába! Ha nem sikerült volna, akkor AZONNAL az orvoshoz küldtelek volna szüleiddel, ahol visszasegítették volna a makkodat! :-o

Tudom, hogy fájt, de te is tudod, érezted, hogy ezt most ki kellett bírnod, akkor is, ha nem volt kellemes! :-o


˙

A kórházban, ha neadjasors ezzel kerülsz ismét, -- amit úgy hívnak másként, hogy "PARAFIMÓZIS" (azaz "a makk mögé szorult fityma"), -- akkor felfektetnek egy vizsgálóasztalra, az orvostól nagy vszséggel kapsz egy érzéstelenítő szurit a fütyid tövébe, ha felduzzadt ill. beödémásodott a fityma, azt tűvel kiböködi, majd összeszorítja, hogy ne duzzadjon tovább ill. leengedjen, közben jegeli, hogy a szövetek összehúzódjanak, így nyer7sz egy kis esélyt arra, hogy talán bemetszés nélkül táguljon a beszűkült fityma, hogy azután majd, amikor a makkot is összeszorítva a vért kinyomják belőle, s ne duzzadjon az is túl, akkor a fityma a vér távozásához tágulni tudjon! Sorrendbe téve vhogy így...

1.) >> [link]

2.) >> [link]

3.) >> [link]

4.) >> [link]


Rosszabb esetekben ha a fityma az összeszorítás, esetenként kiböködése ellenére nem tud méretére visszacsökkenni, hogy a makkból is ki tudják összenyomással szorítani a benne pangó vért, akkor a makk elhal6 egy idő után, éppen ezért ez egy AKUT, SÜRGŐS, VESZÉLYES ÁLLAPOT, ergo AZONNALI ELLÁTÁST IGÉNYEL, éppen ezért a fitymát bemetszik vhogy így...

5.) >> [link]

>> [link]

... vagy akár sürgősséggel körül is metél7nek teljesen (TKM), éppen ezért RENDKÍVÜL FONTOS, HOGY MEGŐRIZD A NYUGALMAD, szólj vkinek, hogy sürgősen vigyen be a kórházba, mert orvosi ellátásra van szükség! Ha ez megtörténik ott is csak ésszerűen! TKM-et ne engedj, amíg nem elkerül7etlenül vészes a helyzet, amikor már muszáj! :-o


Maga a parafimózis helyretétele vhogy így zajlik élesben...

>> http://www.youtube.com/watch?v=2FOJ6Hstibg

_ KÉRLEK, CSAK ___4:20--5:54___ KÖZÖTT NÉZD MEG!!! :-o

...de itt talán közért7őbb:

>> http://www.youtube.com/watch?v=Enhefyoczro


Én már végeztem parafimózis miatti fityma-repozíciót (helyretételt), jobb, ha az ember tudja, mit tegyen akkor, ha baj van. A páciens szerencsére nem szenvedett nagyon, és nem volt annyira nehéz dolgom sem, mert hamar észre lett véve a baj, éppen ezért legközelebb is mihamarabb szólj a szüleidnek, ha ilyen van, és ne félj, még akkor sem, ha a dokihoz kell menni! Ilyenkor aki fél, az a fütykösének megmaradását kockáztatja! :-o


˙

*** ** ***

Egyelőre ennyit! Örülök, hogy jól vagy! :-)

Ha legközelebb ez előfordul, akkor most már bízom benne, hogy te is tudod, mit kell tenni!?

A fitymaszűkületeddel viszont hamarosan nem ártana kezdeni vmit, mert te is tudod, hogy ez, hogy a makk mögött ragad a fitymád, ez az állapot felnőttkorodig nem tart6ó! :-o Az alábbi topikban részletezem, hogy mik a le7őségeid a fitymaszűkületed megszüntetésére. Olvasd el figyelmesen:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2013. okt. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

"In the case of emergent surgery, when paraphimosis has developed, a dorsal incision should be performed under local anaesthesia, which enables reposition of the foreskin tissue over the glans in a normal position that will not any more disable the circulation. Afterwards, a complete circumcision can be performed."


[link]


A paraphimosis megoldása a körülmetélés. Akinél egyszer kialakult, annál máskor is ki fog alakulni, hiába húzzák előre a fitymát. Ha újból hátrahúzzák, megint meg fog szorulni!

2013. okt. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó hozzászóló jól mondja szerintem! Jó lenne, ha megnézetnétek annak ellenére, hogy most sikerült visszahúzni. Lehet, hogy a körülmetélés megoldaná az összes problémád!
2013. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
körülmetéltetni 100 ,hogy NEM fogom! nincs az az isten...
2013. okt. 18. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez már a Te dolgod. Azért beszélj a szüleiddel és mindenképpen nézessétek meg egy orvossal! A körülmetélést azért írtam, mert az tuti véglegesen megoldaná a gondodat.

Viszont ha a tegnapi probléma újra kialakul, amire sajnos minden esélyed megvan, azzal nagyon kell vigyázni! Ugyanis ilyenkor elszorítja a fitymád a makkodat, amibe nem jut elég vér. Ez pedig hosszú távon a makk elhalásához vezet!

2013. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom ! :( kb. 1 óráig volt így a fitymám és már olyan fura lila színe volt de azóta már helyrejött a színe is ! :)
2013. okt. 18. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!