Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » S. O. S, fitymaplasztika után...

S. O. S, fitymaplasztika után ez normális?

Figyelt kérdés

Immár 6 napja, hogy fitymaplasztikán estem át. Levágták a heges részt a fitymán, és összevarrták. Eléggé bedagadt, eddig 3x 15percig kamillás teába áztattam, de azóta nem csinálom mivel félek, hogy kiáznának a varratok. Az utóbbi 2 napban megjelent egy varrat amit eddig nem láttam, és ha valamivel hozzáértem ahhoz a területhez ahol a varrat van nagyon elkezdett fájni. Például wc-zés után ha egy kis vizelet odafolyik iszonyúan el kezd csípni.


Hátra még egyáltalán nem húztam a fitymám, vajon kinyílhatott egy seb? 1 hét múlva megyek kontrollra, megvárjam azt, vagy bemenjek valahova megmutatni?


16/F



2014. jan. 26. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha 6 hónapja voltál ilyen műtéten és azt felszívódóval varrták ,már nyoma sem lehetne.Ha nem azzal ,legkésőbb 2 hét után már ki kellett volna szedetni .Most már úgy néz ki,mint idegen testet dobja ki magából .Bizony már hátra kellett volna húzkodni.Mire vártál eddig ,legyen most egy újabb műtét esetleg ? Mielőbb menjél vissza ,ilyenkor nem számit a megjelölt nap sem .
2014. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
6 napot írtam, szerintem félreolvastad.
2014. jan. 26. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi igazad van ,elnéztem a napot .

Akkor elkezdődtek a varratok kihullása .Sajnos ez ilyen kellemetlenségekkel jár ,mint ahogy írtad .Nem nyílt ki ott a seb már,nem kell félned .Még ne nagyon tornásztasd,forrjon össze renden a seb .Várd ki a 6 napot türelemmel .

Elnézést kérek tőled ,és az olvasóktól ,hogy figyelmetlen voltam .

Jobbulást kívánok !

2014. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2014. jan. 26. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:

"Például wc-zés után ha egy kis vizelet odafolyik iszonyúan el kezd csípni. "

Valószínű, hogy valamilyen mértékben felsérült- megsérült-felnyílt a heg, esetleg elkezdődött a varratok "kihullása" kimozdulása (akár valamilyen nem várt mozgás miatt), így ha vizelet éri, akkor fájdalmat érzel.


"1 hét múlva megyek kontrollra, megvárjam azt, vagy bemenjek valahova megmutatni?"

Várj vele, de ha elviselhetetlen, akkor irány az ügyelet, és mutasd meg idő előtt.



Hogy történt az oda vezető út? Mennyi ideig vártál a műtéttel- az orvoshoz menetellel, volt-e valamilyen fájdalmas oka, zavaró tényező volt a hegesedés stb stb? Már csak, hogy tanuljunk a tapasztalatodból, persze ha megosztod az itt olvasókkal.

2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat, remélem nem fog behegesedni, vagy beszűkülni megint.


Eddigi történetem:

Már kb. 2 éve az volt a problémám, hogy merevedéskor nem tudtam rendesen hátrahúzni a fitymámat a makkom mögé. Feszítő érzést éreztem amikor próbálkoztam de sosem sikerült. Ilyenkor nem tudtam rászánni magamat, hogy beszéljek szüleimnek erről, de olyan 2013 november fele elmondtam mindent nekik. Akkor elmentünk egy urulógoshoz, aki aztán elküldött egy gyermekurulógushoz itt Győrben.

Ott az orvos megállapította, hogy még régebben megsérülhetett a fitymám, az hegesen gyógyult (tényleg látszott) és amiatt alakult ki a fitymaszűkület.

2 választási lehetőséget adott, vagy teljes körülmetélés, vagy fitymaplasztika. Én emellett döntöttem. Jan 20.-án volt a műtét.

2014. jan. 26. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönjük mi is! :)


Kitartás, és bátran hívd fel az orvost is munkaidőben, ha éppen ráér (pörgős- eszeveszett az orvosi munkaidő), akkor biztosan válaszolni fog, ha ő nem, akkor az asszisztense majd értesít.

2014. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget. :)
2014. jan. 26. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!