Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves vagyok. Lehet hogy...

15 éves vagyok. Lehet hogy inkontinens? Ha normálisan iszom akkor nem tudom visszatartani. Nem merem elmondani az orvosnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon keveset iszom, mert már kicsi korom óta az van ha 2 litert megiszom egyszerüen ha kell, nem tudom visszatartani. így is van néha hogy annyira kell hogy nem tudom visszatartani, de akkor csak egy kevés megy be amit nem látszik ha 2 alsót veszek fel. a bajom az, hogy mivel kb 2-3 pohár vizet iszom, így veseküvet kaptam, és az orvosok megparancsolták hogy 2 litert legalább igyak meg. és csinálom is, de már nagyon kivagyok, mert állandoan ott vagyok hogy majdnem bepisilek. a semmiből jön rám, hirtelen, és volt hogy a tornacuccomat kellett átvennem mert sikerült az aminek nem kellett volna sikerülnie :S


az orvosok csináltak CT-t, adtak valami injekciót amitól színes lett a vérem és látták mi van, meg csináltak röntgent is, meg ultrahangal is átmágneseztek, és annyi jött ki hogy kő van a vezetékemben, de már elmúlt, és már nincs. viszont most hogy ne legyen többé innom kell, és egyszerüen nem tudom mit tegyek. nem merem ezt elmondani az orvosnak , se a szüleimnek. félek hogy valami fájdalmasat csinálnak velem, és ezt eléggé szégyenlem is.


mit tehetek? Teljesen egészséges vagyok elvileg, és mégis ezzel szenvedek. kicsiként sok "balesetem" volt emiatt, de a szüleim azt hiszik ez elmúlt, pedig csakl nem iszom és 2 alsót veszek fel :S


15f



2014. jan. 26. 17:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

MUSZÁJ orvoshoz menned!!! Az, hogy nem mondod el a szüleidnek... hát ne mondd, bár nem tartom helyesnek.

Elvileg vagy teljesen egészséges! De nem vagy az! Lehet, hogy pszichés a probléma, akkor járj pszichológushoz.

Tudom, állati ciki, kínos, nem mersz menni stb.

De gondolj bele abba, hogy most elmész, (esetleg egy csomó macera) és túl vagy rajta.

De ha nem? Szenvedsz évekig/évtizedekig? Mi lesz veled az egyetemen (ha mész)? Milyen lesz a párkapcsolatod? Semmilyen? Olyan kisebbrendűségi érzésed lesz, hogy nem mersz majd közeledni?

Inkább most, amíg "kicsi" vagy, mint akkor, amikor már felnőttél!

Gondold ezeket szépen végig. Jó lenne, ha a szüleidnek is szólnál!

2014. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha elmondanád. Talán találnának is megoldást...
2014. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a dokival. Nem fog kinevetni meg el se mondja az iskolában. Biztosan van megoldás. Valószínű egy kis záróizom probléma vagy ilyesmi. Azt még tornáztatni is lehet. Am meg ne egyszerre igyál 2 litert. Naponta sokszor keveset.
2014. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

na de az jött ki most a vizsgálaton hogy teljesen egészséges vagyok:S mert megvizsgáltak pont a hugyhólyagomat és a veéimet meg mindent láttak a ct-n... és nincs semmi bajom :S estére pl törülközőt teszek be mert akkor nagyon sokszor arra kelek fel hogy már késő :(


tudom hogy elkéne mennem de ezt félek előadni, és félek mit fog tenni. egyszerűen rettegek hogy aztmondják majd hogy viseljek pelenkát :S ettől félek a legjobban nah... mert olvastam hogy van akinek ha megtelik a hólyagja egy bizonyos fokig akkor az nem tudja utáéna tartani és erre NINCS gyógymód :S és ha nekem ez van? :S

2014. jan. 26. 17:23
 5/21 anonim ***** válasza:
Inkontinencia vizsgálat úgy zajlik hogy bedugnak egy csövet a péniszed végén és telejsen teletelítik a húgyhólyagot, Utána felállítanak és megvárják amig el nem kezd csöpögni a vizelet. Ez nem fájdalmas!!! Semmit se érzel belőle. Majd felírnak gyógyszert amitől sokal jobban leszel, ill. gyakolatokat kell végezned mert a vizelet tartó izmaid gyengék.
2014. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szuper. FIX hogy azt nem engedem. az FIX!! ennyi. köszönöm a kedves segítő széndékot! Megpróbálok együtt élni vele vagy inkább felveszek egy pelenkát de nekem nem dugnak SEMMIT a farkamba! Ez FIX!!! és SENKI nem kényszerithet!!!!
2014. jan. 26. 17:34
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha nem mondod el mi a gondod ,soha nem tudnak meggyógyítani .Ha egyik helyen nem tudnak rá megoldást,utaljanak el olyan helyre,ahol kimondottan ezzel a foglalkoznak .Persze itt a szülők fellépése nagyon fontos .Nem veled kell a dolgokat megbeszélni,ha nem a szüleiddel .Ezért fontos ,hogy ne magánakciókba kezdjél .
2014. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
öcsém.... miért te azthiszed ha a szüleimnek azt mondják hogy ez a vizsgálat kell hogy feldugjanak valamit a farkamba, és a szüleim bólogatnak, akkor majd én állok és engedem? sztem nem vagy képben.... oda sem megyek... nem hogy engedem.... hagyjuk. mondom köszönöm mindenkinek aki segíteni akart.
2014. jan. 26. 17:43
 9/21 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb? Egy kis kellemetlenség és hosszú távon egészséges, normális élet, vagy inkább a hosszú évekig tartó kellemetlenségek, amik a hétköznapi életben is akadályoznak?

Nem biztos, hogy neked is erre a vizsgálatra lesz szükség! De ha nem beszélsz róla senkinek és meg sem próbálod kivizsgáltatni magad, akkor ez persze sosem fog kiderülni.

Félre kellene tenni a szégyenlősségedet és legalább megpróbálni! Ha esetleg erre a vizsgálatra kerülne a sor, elég nagy vagy már, hogy közöld, hogy nem szeretnéd.

2014. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
inkább beletörődök ebbe de nemakarok több vizsgálatot már elegem van. de anyukámmal megfogom beszélni, apám úgy sem lakik velünk, és megkérem hogy mittudom én vegyen nekem valami betétet vagy nemtom azt majd ha kell kidobom, meg ha lesz csajom sosem fog rájönni.
2014. jan. 26. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!