Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfi létemre zavarónak...

Férfi létemre zavarónak érzem, hogyha a testemen sok/dús szőr van. Miért probléma, ha időnként szeretném egész testemről (lábról is időnként) eltávolítani?

Figyelt kérdés

(Nem vagyok meleg, ezzel szeretném kezdeni.)

Tudom, hogy nagyon kevés hetero férfi szereti ha nincs rajta szőr. Én nagyon sokáig nem szőrtelenítettem és úgy hagytam, ahogy van. Viszont huszon pár éves koromban, a gyér, puhány szőrzetem is megnőtt, hosszabb lett. A látványa abszolút nem érdekel.


Engem az érzet zavar, ahogy a szőröm hozzáér más dolgokhoz. Beakad, húzódik. Izzadok és a szőrzetemen keresztül folyik az izzadság. Meg kunkorodik a szőröm és érzem a bőrömön hogy van. Nem ez a legnagyobb problémám az életemben, de zavart. Tudtam hogy ez a másik 3-4 milliárd férfit nem zavarja, nem tudtam mit csinálni. Egy darabig tűrtem, mert féltem mi lesz a külvilág véleménye rólam. Aztán elhatároztam magam, hogy magamnak akarok megfelelni inkább és leszőrtelenítettem. Nagyon fura látványra, de nem azért csináltam hogy pojácáskodjak a tűkör előtt. Kellemesebben érzem így magam.


Azonban a barátnőm ezen nagyon kiakadt rajtam. Jelenleg kb ezen áll vagy bukik a kapcsolatunk. Én nem értem miért van ez és mire fel ez a felháborodás. Felsorakoztatott maga mellett egy rakás nőt, akik egyöntetűen mondják, hogy a szőrtelen férfiak így meg úgy stb és csak a szőrös férfi a férfi és nekik csak az kell. Nem értem, miért számít ez, ami egy kényelmi dolog, ekkorát egy ember megítélésében és magában a szerelemben.


Nagyon furcsa helyzetben találtam magam. Olyan, mintha valamennyire a komfortérzetemet is korlátozni akarnák kívülről. Szerintem ez a borotválás/nem-borotválás lényegtelen és az ezen való felháborodást sem tudom megérteni. Nekem nem ebből áll a férfi létem, hogy szőrös vagyok vagy nem vagyok szőrös.


Másnak volt már hasonló problémája?


2014. jan. 28. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs gond. Esetedben, azok alapjan, amiket felsoroltal ervkent, teljesen megertheto. Elmondtad a baratnodnek, h miert szedted le?
2014. jan. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is szõrtelenítem a hónajam, fanszôrzetem, mellkasom, nyáron bringás szezonban elõfordúl, hogy a kezem lábam is. barátnõmnek még tetszik is.
2014. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, elmondtam neki, hogy miért szeretném. Őt a látvány zavarja. Nem bírja elviselni.
2014. jan. 28. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Fura csajszi lehet,mát bocsi,de ha szeret akkor ilyen jelentéktelen dolgokon nem kéne kiakadni. Én is pasi vagyok és néha én is lecsupaszítok mindent,de nálunk ebből sosem volt gond. Ugyanakkor a barátnőm viszont azt kérte,hogy ilyenkor télen hagy ne borotválja már a lábát,stb,mert úgysem látja senki. Mindketten elfogadjuk a másikunk akaratát!
2014. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, hogy miért borotválod. Próbálj beszélni a barátnőddel, hogy ettől a személyiséged még nem változott, de ha kis idő múlva sem csillapodnak a kedélyek, lehet jobb is, ha még idejében kiderül, hogy kinek milyen igényei vannak, és hogy összeilletek-e.
2014. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd ha nagyon szőrős vagy akkor tartsd kordába a szőrzeted,de csak annyira szabadulj meg tőle ameddig még úgymond férfias,egy csupasz lábú,fanszőrű férfi már nem férfias,persze nem buz ettől még senki,de nem túl szép látvány és sok beszólás érheti.Nekem sem pozítív gondolatok jutnak egy csupasz férfiről eszembe,de a nőknek sem.


Ahhol sok a szőrzeted ott rövidítsd meg,,de egészséges mértékig,ne vidd túlzásba.Ha sok a fanszőrőd,akkor elég ha nagyon rövidre vágod,mert akkor még férfias,de gondolj bele ha leborotváld az már nem is férfias és 1 nap múlva már a szőrzet el is kezd nőni ugyanúgy,tehát értelmetlen.Ha nagyon szőrős a hasad,hátad akkor ott kozmetikus a jó megoldás,hónaj szőrzetet meg magad is meg tudod csinálni.


Viszont láb,kéz szőrnél nem tudok mit mondani hogyan is lehetne azt úgy megcsinálni hogy rövid legyen,de ne csupasz,talán kozmetikus tud ehhez tanácsot adni.



A barátnőddel juss kompromisszumra,hogy meddig menj el szőrtelenítés szempontjából.



Persze hogy a személyiséged nem változik meg,de akkor is elég drasztikus változás,ahogy én egy tök szőrős nőt nem tudnék elképzelni,úgy egy nő meg egy tök csupaszt nem.

2014. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!