Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A makkom alján körbe vannak...

A makkom alján körbe vannak valami fehér pont szerű micsodák. Nem fáj! Ezek mik lehetnek? Másoknak is van ilyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Épp ideje,hogy menj mosakodni
2009. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
A makkod alján pontosan vagy a makkod alatt a bőrön? mert nekem a makkomtól kb fél centire a bőrön vannak kis zsírmirigyek vagy micsodák. először megijedtem elmentem orvoshoz aztmondta h természetes van ilyen.nem lesz több se kevesebb. de ha a makkodon van az szerintem lehet valamifertőzés talán.. nemtudom
2009. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
20202143213e iylen kérdés van
2009. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a makkod alatt van, akkor normális. Azok nem kelések, és sok hapsinak van olyan. Aki szerint nem, az nem látott még elég péniszt. De persze így távolból nem látom, csak sejtem mikre gondolsz
2009. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a bőrön hanem a makk alján a domborulatba! Probáltam lemosni de nem lehet és már rég ota ott vannak! Ha baktérium lenne akkor azt le lehetne mosni,nem?-de ezt nem lehet
2009. dec. 13. 23:19
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivan? Hogy látod a makkod alját?

lyukas a zacsi:O?

nekem is van d e bőrömön néha faszomon is

2009. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A makk pereme alatt, nem? Ez valami bőrelváltozás, ami az arra hajlamos embereknél megjelenik. Nem kell pánikolni, nem betegség, nem fertőz, nem baj ha ott van, sokaknak van ilyen. Természetes.
2009. dec. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Természetes, nem kell basztatni őket.
2009. dec. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Igen, ezek a kis fehér pontocskák, amik egyeseknél lehet látványosabb, míg másoknál alig-alig látható, ezek a fityma alatti faggyúmirigyek. Ezek vannak a makkárkodban (azt a domborulatot hívják így, ahol a makk felszíne véget ér és összeér a fityma végével) neked is meg mindenkinek. Ezek biztosítják a makk nyálkahártyafelszínének nedvességtartalmának a megőrzését, amit a fitymád oszlat el egyenletesen a makkon. Ha a fütyköst nem tisztítod megfelelően, ez a zsiradéktartalom enyhén szólva állagra "túróssá" válik, amit a makkodat morzsolgatva ilyen száraz összegyűrt miniatűr papírzsebkendő-foszlányokra hasonlít. Ha sokáig hanyagolod a helyi higiénét, úgy ez az túrós anyag (a neve: szmegma) kellemetlen szagúvá válik, és könnyen megtelepednek benne a baktériumok és a gombák, vmint - mivel a fityma oszlatja el a faggyút a felszínen, így - az alatt. (Körülmetélt férfiaknál ez a veszély nem fenyeget annyira, ez pl. a körülmetélés egyik kevés előnye.)


Szóval ne zavarjon, ilyen mindenkinek van, és teljesen természetes. :)

2009. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hali. Szerintem neked faggyúmirigyek vannak a makk peremén. Nekem is van sajnos és elégé idegesít engem is. Bőrgyógyász azt mondta nem betegség. Netten is utána olvastam, ha sok pénzed van leszedethető lézerrel.

[link]

2012. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!