Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek? Baleset miatt...

Mit tegyek? Baleset miatt vizelet inkontinenciám van. A szüleim nem hagynak békén, állandó katéterre akarnak kényszeríteni, mert szerintük az a jó nekem. Én nem akarom.

Figyelt kérdés

eddig szenvedtem a katéterrel, de elegem lett. nagyon kellemetlen, és még fáj is, és a pisim is begyulladt már. és nagyon rossz érzés egy ilyet a testemen hordozni. NEM lettem nyomi, teljesen felépültem, járok, és futok is, de ez valamiért sérült :S viszont sokáig pelenkában voltam, és most pár éve ez van, és mikor nemrég mert begyulladt a doki kivette, nem hagytam hogy betegyen újat, és ott hatalmas hisztéria volt, mire én elrohantam. a szüleim piszkálni kezdtek, én meg vettem egy csomag pelenkát és most azt használom, csak kicsit szűk :S


Mit tegyek? nekem ez így jó. én így boldog vagyok. a legjobb barátnőm szerint még ez így aranyos is nekem. és szerinte sem szabad feladnom a harcot. de hogy értessem meg velük hogy nekem nem az a "jó" amit ők akarnak? Mert hogy ők azt akarják hogy normális legyen az életem, meg ilyenek.... és azt hiszik ők döntenek helyettem.... és aztmondjék a középiskolában majd nagyon bántani fognak.... de engem nem érdekel, ez nem érdekel nah, nem akarok katétert viselni.


15F


2014. febr. 20. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nézz utána a kondomkatéternek.

Férjemnek 36 évesen volt daganat miatt műtéte, ami után inkontinens lett, neki ez tökéletesen bevált.

2014. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, de semmijen vizeletes zacskót vagy csövet nem akarok.
2014. febr. 20. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Állj ki magadért! Ha neked ez így megfelel, és így jól érzed magad, akkor a szüleidnek is meg kell érteniük.


A középiskolában nem fognak bántani. Sok segítségre szoruló, más problémával küzdő ember is van a világon, de én eddig mindig azt vettem észre, hogy a környezetük nagyon segítőkész és elfogadó.


Hülyék meg mindig vannak, akik azért is beléd köthetnek, mert nem tetszik nekik a ruhád. Nem ezen múlik. Engem azért is vertek már meg, mert nem köszöntem. Szerintük. Pedig köszöntem.


Szóval csak határozottan. :-) Meg fogják érteni. Szépen nyugodtan magyarázd el nekik, hogy érted a problémát, de Te így szeretnéd, ez a Te döntésed.

2014. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

vagy kamu, vagy nagyon buta gyerek vagy. Aranyos a pelenka? Nem baj, ha csúfolni fognak?

És miért szűk a pelenka, nem kell nadrágpelenka, vegyél inkontineciabetétet.



bár erősen pittyeg a kamujelzőm.

2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. köszi szépen. úgy éesz! utzolsómeg nem tudom miért jött ide provokálni. mellesleg a barátnőm mondta ezt és csak azért, mert hogy vígasztaljon...
2014. febr. 20. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
elhiszem. állandó katéter nem egészséges. mit mond az orvos? nem lehet ezen segíteni gyakorlással, a pc izom fejlesztésével, nincs erre vmi gyógytorna? nézz utána a neten, fórumokon, biztos vannak még mások is ilyen problémával, ők mit csinálnak? a te tested, te döntesz felette, nem vagy a szüleid tulajdona, főleg 15 évesen nem, ezt meg kellene érteniük. ülj le velük, és nem kiabálva, higgadtan, mondd el nekik a döntésed. mondd nekik azt, meghallgatod a véleményüket, de a te életed és a te tested, erről te döntesz, nem ők. ha kiabálnak, akkor is maradj higgadt és tarts ki az álláspontod mellett. sok sikert, legyél ügyes!
2014. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szégyen a pelenka ha nincs gyógymod rá az Inkontinenciiára jobb a pelenka. Nyáron éjszakára a nagy melegek idején érdemes textilpelenkát viselni, 5-6 db-ot 1 éjszakára intim kenőcs mellett a textilpelenka nem okoz allergiát a bőrnek stb.
2014. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kondomkatéter nem fáj. Olyan mind ha mindig koton lenne rajtad. És egy zsacskoba gyülik a vízelet. Én használom és nekem jó.
2014. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szüleidnek üzenem probáljá ki a katétet milyen fájdalmas
2014. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szüleid már békén hagynak a katéter.
2017. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!