Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lágyéksérvem van, laporoszkópp...

Sága kérdése:

Lágyéksérvem van, laporoszkóppal és hálóval fogják műteni. Na most én folyamatosan fizikai munkát végzek (Lidl) és mellette edzek, (de csak saját testsúllyal). Mikor lehet műtét után dolgozni és edzeni?

Figyelt kérdés
Kérem sokan írjatok,mert meg vagyok ijedve és nem tudom mi lesz most velem.

2014. márc. 7. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Én várnék 6-8 hetet, és utána kezdenék óvatosan, fokozatosan edzeni. Ugyanis nem a háló maga tartja vissza a beleket a hasüregben, hanem a köré kiépülő hegszövet - a hegesedés pedig időbe telik.
2014. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,tehát akkor műtét pl szerdán és akkor utána 6-8 hét,hát az rengeteg idő,addig ilyen úszás,bicikli,kocogás,semmi se lehet,legalább vmi aerob?
2014. márc. 7. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Laparoszkópos műtét után már a 3.héten is el lehet menni dolgozni .20 kg nál nagyobb áruk a Lidlben sem vannak .

Én inkább az edzéstől óvnálak .Azt lehet utána is pótolni,de belül újból szétszakadt hasfalat,már nehezebb összehozni .Fél év elteltével már belül is aránylag gyógyult lesz minden .A műtéttől nem kell félni .

Kicsivel köldök alatt,majd attól jobbra,balra lesz kb 1.5cm metszés .Ezek lesznek a műtét végén 1.2öltéssel összevarrva.Külsőleg csak ennyi.Talán 3 nap kórház .

2014. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az edzés alatt,olyan dolgokat értek mint a szobabicikli,Norbi aerobic,kocogás,uszás,nem egyből nehéz edzés.Meg ezeknél még a pakolás is nehezebb.
2014. márc. 9. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Majd érezni fogod. Ha már fájdalom nélkül, normálisan fogsz tudni járni, akkor lassan felülhetsz a biciklire is és lehet menni úszni is. Mindig csak annyit, amennyi bírsz.


A munkával kapcsolatban kérdezd meg az orvost, hogy mit javasol, de 6 hét táppénz szokott lenni a normál eljárás. Laporoszkópiával lehet, hogy egy-két héttel rövidebb.

2014. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat.
2014. márc. 10. 11:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Na 03.19.én megműtöttek,de nem laporoszkópiával műtöttek,hanem végigvágtak,tehát van kb 8-10cm-es vágásom a hasam bal alján.Most akkor mi van ilyenkor meddig kell otthon lenni meg nem edzeni?
2014. márc. 22. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok ismét. Az edzéssel kapcsolatban csak ismételni tudom magam. Érezni fogod. Amíg nem fáj, addig rendben van. Olyan edzést csinálj, ami nem terheli a hasfalat. A biciklizés pl. kiváló. Csak apránként és fokozatosan.


A munkával kapcsolatban. Én 3 hét után visszamentem dolgozni, de én irodai munkát végzek. A 6 hetet szerintem mindenképpen várd ki. Milyen nehéz cuccokat kell ott emelgetned?

2014. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam varratszedésen,még a héten,meg jövő héten hétköznap itthon vagyok,hétvégén már dolgozok,de csak kasszázni fogok,meg utána még két hétig,és csak húsvét után fogok majd újra pakolni.Az edzésre meg azt mondta a doki is amit te,hogy majd érzem.Meg mondta,hogy a hasprést meg ilyesmiket még a héten meg a jövő héten hanyagoljam.De pl biciklizni meg sétálni lehet már holnaptól,ha megy.úszni pl meg ülő fürdőzni csak hétvégétől lehet.
2014. márc. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!