Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után vagyok,...

Körülmetélés után vagyok, hosszú idö a felépülés? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 nappal vagyok körülmetélés után. szerintem elég jól sikerült a mütét, de a makkom nagyon érzékeny. Nem merek hozzányúlni mert azonnal fáj. Gézt tettem rá, de amikor levettem az is nagyon fájt. Ez mikor fog csillapodni? Illetve mikor szabad zuhanyozni, mikor érheti víz?os még kamillával mosom és neogranormonnal kenem. Ha jobban lesz, késöbb nem lesz érzéketlen és kérges? Ha nem mozog, dörzsölœdik a gatyában, ugyan olyan érzékeny marad?

2014. márc. 8. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Minek kellett körülmetéltetned??
2014. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fitymaszükület miatt. Nem volt alternatíva. Amúgy 18 vagyok.
2014. márc. 8. 17:58
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

4-6 hét a teljes gyógyulás,biztos nem volt más mód,mert ha csak mereven volt baj akkor lett volna,csak esetleg elfelejtették közölni.MIndneképpen hívd fel a dokid és nyugodtan megkérezheted hogy mi a teendő.Valakik kamilás vízben szokták áztatni.Sajna hogy érzékeny marad nem tudni,reméljük nem.Ezért szokták mondani nem mindenkinek jó a metélés mert akinek fitymával is érzékeny volt a makkja annak utána nem lesz kellemes.


De szeritnem még csak 1 nap telt el,1 hét biztosan kell hogy jobb legyen.


Mennyire volt súlyos a szükületed?

2014. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
merev állapotban nem jött fel, egyébként igen, de akkor is nehezen. A doki kamillás lemosást és kenöcsot javasolt. Egyébként van olyan hogy valakinek nem múlik el az érzékenység?
2014. márc. 8. 18:15
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem el fog múlni az érékenység,csak gondolj bele még csak 1 nap telt el.Amit meg az orvos javasolt azt csináld továbbra is.

Feszülős alsót ne hordjál,meg gatyát sem,lazát,rapper fazont egy ideig.


De jobban tetted volna ha több orvost is felkerestél volna,mert mint írod lankadtan azért lejött még ha nehezen is,tehát szerintem meg lehetet volna oldani másképp nagy valószínűséggel.

2014. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól sikerült a műtét, akkor nem biztos, hogy rosszul jártál, hogy megcsináltattad, mert így többet már biztosan nem lesz újra gondod vele.

Sok helyen olvasni, hogy a makk kérges, foltos és érzéketlen lesz a körülmetéléstől, pedig ezt nem a körülmetélés, hanem egy Lichen sclerosus nevű bőrbetegség okozza. Szóval ettől ne félj!

Az érzékenység pedig valószínűleg csökkenni fog! Most még a műtét is elég friss és eddig a makkod fedett volt, szóval még szoknod kell az ingereket. Pár hét alatt biztosan sokat javul majd!

2014. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Bocs 6 os ,de már én is kíváncsi voltam az általad leírt

Lichen betegségre.Eredete a mai napig ismeretlen az orvosok előtt.Bizony hogy félni kell ettől,nem hogy semmi gondot nem okoz.A metéléshez viszont semmi köze .

A többire privátban válaszoltam már .

2014. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Lichenről hallottam már ha valóban ez okozza a kérgességet,foltosságot,de akkor mért van az hogy sokaknál a metélés követően következik be és addig nem volt ennek semmi jele?


Már többen írták hogy metélés után(addig a többségnek csak merev állapotban volt gond a fitymájával,tehát véleményem szerinte el lehetet volna kerülni metélést és más módon orvosolni a szükületet,de a lényeg hogy metélés előtt nem volt náluk a fennt említett tűnet)vált kérgesség,foltossá a makkja.


Akkor most mi a helyzet?Hogy-hogy soknak metélés után jeletkezik ez?


A kérdezőnél nem tudom hogy műtét előtti is fennállt e ez a helyzet?

2014. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Legtöbben csak a metélés előnyeit írogatják itt,mit több buzdítják a fiúkat is erre.A hátrányáról szinte egy szó sem esik .Pedig ilyet is lehet ám olvasni,de ezek mindig az alsó sorokba kerülnek .Természetesen akinek ezt eü.okból kell megcsináltatni,nem sok választásuk marad .

Metélés során a levágott bőrben rengeteg érző idegvégződés van eltávolítva .Az itt fellelhetőnek kb 60 %a .Sehol máshol a testünkön nincs ilyen sűrűen,mind itt .

Metélés után a makkon lévő 50 érző idegvégződés is elhal,a gatya ,ruházat surlódása által .A makkor borító

nyálka hártya is vastagodni kezd,orvosi szóhasználattal

a makk elkérgesedik . Ettől van az ,hogy a metéltek pár perccel tovább birják a szexet.Sokkal kevesebb inger éri őket,mint a bőrrel rendelkezőket.Ez talán a nők számára előnyösebb,egyátalán nem bánják ha egy fiú metélt.

De a fiuk akkora élvezetet sosem élnek meg,mint a fitymások .Azt hiszem ez nagyon logikus is .

Metélés után kinek mikor és mennyire válik érzéketlenné,ez teljesen egyén függő .

2014. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

# 8

Összefüggés valóban van közte, csak éppen fordítva. A kialakuló fitymaszűkület lehet éppen a Lichen sclerosus egyik tünete. A betegség kialakulása ha jól tudom lassú folyamat és szerintem ez lehet az oka, hogy a tünetek fokozatosan jelentkeznek, egy részük esetleg csak a körülmetélés után válik feltűnővé.

2014. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!