Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » TKM (teljes körülmetélés)...

TKM (teljes körülmetélés) Előnyei/Hátrányai?

Figyelt kérdés
Nekem van tapasztalatom kiváncsi vagyok ti mit írtok.
2014. márc. 15. 20:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%

Én nem vagyok metélt,de elolvastam az előnyeit,és amiről nagyon keveset írnak ,a hátrányait is .Pár őszintét már olvastam itt is .

Remélem te is az őszintét fogod megírni .

2014. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

De te miket olvastál?

Nekem esztétikusan sokkal szebb,nem érzékeny,nem is érzéketlen,olyan mintha a bőrt fogdosnám. nem hámlik,nem recés a vágásnyom. Szóval rossz tapasztalatom nincs eddig vele. (3hónap) Ja és vastagabb is.

2014. márc. 15. 21:10
 3/39 anonim ***** válasza:
47%

Előnyénél annyit írnak,hogy a bacilusok nehezebben tapadnak meg,tehát fertőzést nehezebb kapni.


De ma már lehet tisztálkodni is minden nap,és lehet kondommal védekezni is a fertőzésektől,nemibetegségektől.


Hátrány,sokaknak nem tetszik a metélt pénisz látványa,beszólhatnak érte,megbámulhatnak,kérgesedhet,foltosodhat a makk,van akiknek sikosítót kell használnia,a maszturbálás az elég furán nézhet ki.És ha elve érzékeny volt a makk akkor a fedettlensége néha még érzékenyebbé teheti azt.


Nekem nem tetszik,a folyton villogó,szem előtt lévő makk nem valami szép látvány.-Az más ha valóban valakinek egészségügyi okok miatt végezték el és tényleg nem volt más megoldása(mert sokszor utóbbi kiderül bőven lett volna,csak nem tudott,vagy szülei nem néztek utána).


Valljuk mellette be hogy kevés embernek a nemiszerve a legszebb testrésze,valakinek szószerint ronda akár(logós,túl eres,ráncos akár),na most akinek eleve elég gázos a kinézete és még csupasz is a makkja azért az érdekes látvány.:-)


De láttam olyat ami elég jól nézet ki,de ettől még nem tetszik.azért sok múlik milyen eleve az ember adottsága ezen a téren is,eleve rondát metélnek,vagy nem:-)

2014. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

A 3 as már nagyon sok mindent leírt,én előzőleg az 1 voltam

A kérdés hozzám szólt,miket is olvastam erről a szakirodalomban még .Az a szűkületes fiú ki életében nem akar szexelni,talán a metélést is hanyagolni lehet.Ettől még pisilni,masztizni is lehet.Még a higéniás dolgok is megoldhatók,erre is van már megoldás .Jó,kicsit macerás .

De kezdjük az elején,mit is távolítanak el ? Azt a bőrt aminek kettős szerepe van .Az egyik a makk védelme,a másik

a rengeteg érző idegvégződést tartalmazó bőr darabkát. .Sehol a testünkön nincs ennyi.A levágott bőr kiterítve közel 2 m2.Ezt veszitik el

a tkm.Ezáltal a makkjuk is védetlenné válik,számolni kell a kiszáradással,berepedezéssel.A makkon is van 50 érző idegvégződés .Ez szép lassan a gatya súrlódása folytán elhal,orvosi szóhasználattal a makk elkérgesedik,érzéketlenné válik .

Ebből fakad az előny ,amit annyira éltetnek sokan .A metéltek kissé tovább bírják a szexet.Ez logikus is ,hisz

az érző idegvégződéseknek kb 60 százaléka már nem található meg,e nemes testrészen .Ennek még a nők örülnek csak igazán,mert nekik úgy is több idő kell a csúcsra jutásig.

És most jön a hátrány amit semmit csak akkor adnék fel ,csak ha ez orvosilag indokolt. Akkora testi örömöt,mint amit a fitymával rendelkezők megélnek,egy metélt sem fog megélni. Ez azért nem lényegtelen .

2014. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is van "tapasztalatom". Én csak jót tudok mondani róla.
2014. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
szintúgy. az utsóra visszatérve én nem tapasztalom ezt a hiányt az orgazmusban. Olyan mint eddig.
2014. márc. 17. 15:32
 7/39 anonim ***** válasza:
55%
A körülmetélésnek számtalan egészségügyi, higiéniai előnye van és ez nemcsak a férfiak számára vonatkozik, hanem a partnerük számára is. Orvosi hátránya nem ismert, különben nem végeznék el millió számra szerte a világban. Valóban, Magyarországon van egy negatív hozzáállás, történelmileg sokan egyelőségjelet tesznek a zsidóság és a körülmetélés közé, holott ez egyátalán nem így van. Magyarországon is terjed, és nem csak a fitymaszűkület megoldására, hanem megelőző, kozmetikai, egészségügyi, illetve szexuális okok miatt.
2014. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%
így van, 7-essel egyetértek, csak mindig van pár okos, akik a negatív kampányukkal nagyon hangosak tudnak lenni. állítólag csökkenőben van a világon, csak én ezt sehol nem veszem észre, sőt, pont az ellenkezőjét látom,és sok országban járok. a fiatal fiúk nagy része metélt, és nem éppen szűkület miatt. hátrányt én se nagyon tudok. és akkor preventív szerepe se utolsó, ez is igaz.
2014. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
53%

56%-os nő,és mindenkit egészséges gyerekeket is csak rá akar erre venni,el kellene gondolkodni,már bocsánat,hogy lehet egészséges kiskorút ilyennel hülyíteni,milyen jogon,honnan tudod mi lesz neki jó


.De honnan tudod hány nőnek tetszik,európában nem éppen jellemző,nálunk meg valóban azokra jellemző akikkel párhuzamba hozzák ott van nagy számba,kevés az akik betegség miatt estek át rajta.


De bizony akár elfogadjuk akár nem van aki írt negatív tapasztalatról,a hosszú gyógyulásról nem is beszélve,van aki most írt hasonló kérdésnél hogy bár a végeredménnyel elégedett de sikosítót kell használnia,na azért tök fiatalon segédeszköz kelljen a se xhez nekem durva,gáz hogy anélkül nem olyan jó.A fitymának meg van a szerepe és ha azt valaki rendesen tisztántartja akkor betegségeket meg lehet előzni.


A körülmetélés sem véd meg mindentől.És nem mindenkinek tetszik,mint írtam,ahol alíg találkozni vele honnan tudod hánynak tetszik sehonnan nem?


Amerikát meg hagyjuk nagyon sok téren oktatásban is elmaradottak,hiszen megkérdezik európáról őket és akkor sok mit mond,hogy angilia és fraciaországból áll az egész.Na ezzel nem vágnék fel,hiszen a legtöbbük nagyapja,apja még európából jött ennyire nem szabadna sötétnek lenniük.Vagy amit mi középsuliba tanulunk matekot azt ott fősulin.


Amerikát hagyjuk nem éppen onnan kellene példát venni,gyerekek fegyverhez jutnak aztán lövöldöznek észnélkül,és még lehetne sorolni.A többi ország is ahonnan elindult a metélés ott sem éppen a kultura a jellemző,sok durva dolog zajlik még mindig ott.


Mi magyarok vagyunk,nem kell mások szokását átvenni,(mint a hallown),akár egy egyszerű példa) miközben a szokásaink eltűnnek és nem ismerik azokat. Magyarok vagyunk nem kell másokat majmolni.Ha valaki akarja metéltesse magát,de úgyhogy mindenek a teljes tudatába van,de más kulturát ne akarjon terjesztgetni,mert neki ez jön be és másokat akar leutánozni.

2014. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Utolsó! Rajtam egészségügyi okokból hajtották végre a TKM-et! Én nem akarok buzdítani erre senkit,főleg olyat akinek erre semmi szüksége,mindössze azoknak mondom,hogy nincs rossz tapasztalatom,akiken most fogják végrehajtani. Ezzel mintegy próbálom nekik sugallni,hogy nem olyan nagy dolog,és nem kell ráparázni.
2014. márc. 24. 18:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!