Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fitymámat le tudom húzni...

A fitymámat le tudom húzni teljesen a makkomról de tovább már nem meg szal a makk alá gyűrődik de tovább nem megy! Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Am meg nyugalmi állapotban ha hátrahuzom teljesen akkor megduzzad alatta az egész és lefele huzza a makkomat a fék.És mikor mereven hátrahúzom érzek szorítást a féknél!Ezek miért lehetnek?Am meg fitymaszűkületem nincs mert normális a fitymám csak mikor feláll és huzogatjátok a bőr nektek laza a makk alatt?
2009. dec. 17. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálad valószínűleg túl rövid a fitymafék. Egy is bemetszéssel a doki megoldja !
2009. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Igaza lehet előbbi hozzászólónak. Vsz. tényleg azért mert rövid a kantár. (Frenulum breve) A rövid kantár merev állapotban nem engedi az egyébként kellő tágasságú fitymát hátracsúszni, ilyenkor a péniszed alsó felén egy kis feszülő húrt lát6sz. Sztem ezt láttad, ami feszíti.


>> [link]


Viszont hogy érted azt, hogy "megduzzad?" Megnagyobbodik? Bepiroslik? Fáj? Felmelegszik? Begyullad? Sztem csak feszül a féked, mert nem megy tovább.


Hogy miért le7nek, ne kérdezd, mert azt senki nem tudja. Így fejlődtél ki. Bár nem tudom, most mennyi vagy, de az érdekelne ez a probléma mióta áll fenn, és mennyiben okoz problémát, vagy befolyásol a magabiztosságodban és a szexuális kapcsolataidban?

Körbekérdeztél már a témában a családtagjaidnál, szűkebb rokonságodban, hogy arra mi újság? Ez azért le7 érdekes, mert az esetek többségében talál6unk vkit, akinek hasonló problémája lehetett. A családi kóranamnézis, azaz kórtörténet (hogy kinek a korábban milyen betegsége volt a családban...) érdekes lehet, ezért gondolnám hasznosnak, hogy egy kicsit körbenézel a közvetlen környezetedben, (már, ha ne okoz neked problémát egy indiszkrét kérdés feltétele családon ill. nagycsaládon belül...). Akkor talán a megválaszol6atlan "MIÉRT?" kérdésed egy részére is választ szerez7sz.


A bőr a makk alatt nálam igen, laza és a tapasztalat szerint a legtöbbnek ien. Bár találkoztam már sráccal, akit uez a kín mardosott, de olyannal is, aki túlesett már a "húrvágáson" (frenulotómián = 5-10 perces ambuláns műtét, helyi érzéstelenítéssel), emellett körülmetélésen is. Meg is mutatta, de nem nyűgözött le a látvány, ha érted, mire glok... >:/ (Ebben az esetben frenulo- azaz fékplasztikára is szükség lett volna.)


Barátilag azért fogadj el egy jótanácsot.

Csak akkor vágasd át a kantárt, ha félsz attól, hogy elpattan, - mint a hegedű húrja intenzív játék következtében, - ill. feltétlenül muszáj, mert úgy érzed h. problémát okoz (kiváltképp szex vagy masztizás közben). Viszont azt tudnod kell, hogy ha nem vágatod át, és a hévtől vezérelve nem bírsz uralkodni magadon... :) úgy félő, hogy nemi aktus közben elszakadhat, és komoly, néha nehezen csillapítható vérzést okoz, amit helyi érzéstelenítésben egy öltés behelyezésével, vagy frenuloplasztikával lehet csak megoldani.


Mérlegeld a kockázatot, mielőtt döntesz!


Üdv: EE

2009. dec. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szal 16 vok olyan nagy problémát nem jelent mert hátra tudom húzni meg picit néha tovább is megy de a makkom az feszül élvezni tudok tőlle ugyan ugy meg huzogatni is és még nem kérdeztem meg senkit mert nemtom még h kezdjem el!Mert apumra gondoltam csak még nem mertem!

2009. dec. 18. 13:09
 4/9 A kérdező kommentje:
de az is lehet nem kérdezem meg hanem elmek a háziorvosunkhoz mert ő urulógus és akkor majd kiderül mi van!
2009. dec. 18. 13:10
 5/9 A kérdező kommentje:
szted meik a jobb megoldás?
2009. dec. 18. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Az a legjobb megoldás, ha minél többet megőrzől a fitymából! Egy kis bemetszés meg szokta oldani a problémát.


A körülmetélés után nekem pl ugyanaz a bajom lett, amivel most te szenvedsz, csak másért.

A fityma eltávolítása után az abból megmaradt bőrcafatok föltapadtak a makkra, így most kb úgy érzem magam, mintha a makk peremére föl lenne ragasztva egy hurkapálcika, ami random időben meghúzódik, el lehet képzelni. Persze kizárólag merev állapotban, máskor nincs probléma....

Elképzelhető, hogy te nem jársz pórul, de én nem kozkáztatnék. Elég sok kockázattal jár egy ilyen beavatkozás (is) az egyetlen, amit tehetsz, hogy figyelsz rá, hogy a minimális darabokat kelljen eltávolítani, a fitymának funkciója van, bárki mondja, hogy fölösleges, szándékosan hazudik.


Van itt egy kis banda, akik körülmetélést reklámoznak évek óta boldog-boldogtalannak.

Ezek az emberek nincsenek, csak a virtuális térben, soha nem fognak a szemedbe nézni, amikor úgy lesz romokban a szexuális életed, mint az enyém. Onnantól csak sajnálkozás lesz, széttárt kar és az se személyesen, csak a szokott nagyon sunyi, aljas módon.


Átvágni a féket nem vészes, minden egyéb, amúgy funkcióval, idegekkel bíró bőrrészt levágni kockázatos és utólag NEM HELYREHOZHATÓ. Ez a legfontosabb. Utána már, egy teljes körülmetélés után már KÉSŐ, nincs mit tenni.

Ezért vigyázz, kinek a "jótanácsát fogadod el".


Mondd el a dokinak, hogy minél többet szeretnél megtartani a fitymából és egyes lelkiismeretlen dokinak ne zavarjon az álértetlensége, gúnyos megjegyzései, mert ha bármi probléma van utána, azzal nem tud majd mit kezdeni, csak széttárja a karját.

Ahogy itt ezek a körülmetélős sunyik. Vigyázz magadra!

2009. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
77%
Nekem fitymaszűkületem volt kiskoromban, és megműtötték. nem volt egy nagy dolog. Ha már pont ez a téma, akkor meg szeretném kérdezni, hogy az normális-e, ha izgalmi állapotban csak a makk "alá" tudom lehúzni jobban nem megy? De nem fáj, semmi és alapállapotban teljesen hátra megy. És mondom elvileg már nincs semmi szűkületem. Szal az a természetes, ha csak odáig megy?
2009. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)


Ha apudra gondoltál először, akkor egy picit örülök, mert ez alapján azt glom, hogy talán meghitt, jó, netán baráti kapcsolat van köztetek szülő-gyereki viszonyon felül és talán tudsz vele erről beszélgetni nemtabuként, (szerencsére manapság már van ilyen apuka is...:) ...Remélem igazam van...). Ha ráhibáztam, merj megbízni benne, és mondd el neki, milyen problémád van. (Ha ezt teszed, talán még boldog is lesz, mert érzi a szeretetedet és a bizalmadat. :) Szerintem egy apával ilyenkor madarat lehetne fogatni.)

Csak helyeselni tudom ezt az elgondolásodat! :)


(Ha netán mégsem mersz benne megbízni, mert apukádról tudod, hogy nem lehet beszélni erről, akkor kérj meg a családodból olyasvalakit, aki felnőttkorú és tudsz is erről beszélni vele, ill. jóban vtok.


Félni meg ne félj beszélni róla! Amondó vagyok, hogy minden probléma megoldható, ha felülkerekedsz szégyenérzeteden (nincs miért, nem te te7sz róla, hogy van...) és felhívod rá a figyelmet ott, ahol nyitott fülekre talál, és látod a segítőkészséget. Ha nem beszélsz róla senkinek, csak magadat fogod felemészteni vele, de az első lépés, hogy kiírtad a kérdésedet a fórumba és segítségért kiáltottál azt jelenti, hogy már nem tartod annyira kínosnak a bajodat, mert meg szeretnéd oldani, nem pedig szorongani.


Urológushoz sztem mindenképp menj el. De ha nem vagy kellően magabiztos, nyugodtan szólj apudnak, vagy vkinek akiben bízol és megfelelő fellépése is van, hogy kísérjen el az urológushoz. Amúgy is 18 év alatt nem végez7ő el műtét felnőttkorú családtag ill. hozzátartozó írásos

beleegyezése nélkül, tehát a konzultáció vki felnőttel elkerül7etlen. Ha pedig tényleg szerető apukád van, és úgy mész el az urológushoz, hogy nem szólsz neki,...le7 szomorú lesz... tudok rá példát. :(


Összegezve tehát, sztem szólj előbb valakinek, azt' utána menj el a dokihoz. Hidd el, neked is jobb lesz utána... :)



Azért javaslom a körbekérdezést, - már akivel tudsz erről normálisan beszélni... - mert úgy glom, hogy talán előfordulhat az, ha vkinek már a nagycsaládban (tehát apu/anyu ágán) volt ilyen baja, ennek szerepe lehet a genetikai kódod kialakításában, aminek következtében így fejlődött ki. Amúgy kiskorodban is ilyen volt, haver?


Ha van még kérdésed tedd fel bátran! :) Cső!



Üdv: EE

2009. dec. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

@18:18-asnak (Kettővel ezelőtti hozzászólónak)


Azt lci fejtsd ki érthetőbben, hogy mit értesz az alatt, h. "...csak a makk "alá" tudom lehúzni jobban nem megy..." Így számomra nem vilibá, hogy mit kérdeznél, hiába sztnék segíteni... (Az első kérdező az elején kifejtette, őnála azért ért7tőbb uez a kérdés.)

Minden fitymáról úgy glom, hogy a makk alá=mögé lehet hátrahúzni, ez pedig tök normális eddig...


Sztem relatív, hogy kinek mi a természetes. Ha panaszmentes, semmi problémád nincs vele, sztem nincs vele gond, sz'al miért ne lenne normális? :).


Várom a problémád/kérdésed egyértelműsítését! :)

2009. dec. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!