Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhatja az alábbi tünetek...

Mi okozhatja az alábbi tüneteket? Nos a problémám az, hogy a kulcscsontomom, ahol majdnem érintkezik a szegycsonttal, van egy kis duzzanat a csonton. Így kifelé/lefelé van rajta. Nehezen ki is lehet venni.

Figyelt kérdés
Fájdalmat nem okoz, bőrpír sincs felette. Ha karkörzést végzek, akkor ott ropog az a csont. A kulcscsontom tetején meg ilyen kis mozgatható valamik vannak, mintha erek lennének vagy nemtudom. Február elején vettem észre ezeket véletlen, azóta nem lett nagyobb. Dokim valami pattanás nyomról beszélt, de kétlem ezt. Most fogok hozzá vissza menni, mivel félek h csontrák az oka ezeknek. Vélemény?

2014. ápr. 25. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát talált süllyedt.


Mivel házidokim nem volt elérhető egy ideig és a tünet nem látszott enyhülni úgy éreztem megpróbálom kicsit részletesebben leírni. Sajnos hajlamos vagyok a félelemre a daganatos betegségek iránt és sokszor nem győzik hangsúlyozni mennyire fontos orvoshoz fordulni, ha valami furcsát észlel magén az ember. Mivel nem tudtam így gondoltam megkérdezem az internet okos népét, amíg dokihoz kerülök. Kérlek ne ítélj el ezek alapján..előre is köszi

2014. ápr. 25. 22:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, de hidd el, hogy 1. a csonttumor elég ritka, 2. nem tipikusan a kulcscsonton szokott jelentkezni, 3. te is tudod magadról, hogy hipochonder vagy. Nem jársz a lábaid miatt ortopédushoz? Vagy kérjél egy beutalót hozzá a háziorvosodtól. Ott értenek a legjobban a csontokhoz, aztán talán elküldenek egy röntgenre. Simán lehet egy nyirokcsomó is ott egyébként.


Persze, hogy ropog, néha nekem is szokott, azért, mert a kulcscsont ízesül a szegycsontoddal, ha úgy mozdulsz, az a kettő is elmozdulhat egymáson.


Ha pedig nem bízol az orvosodban, akkor menj egy másikhoz.


Nem is értem ezt, nem lehet, hogy ez tök régóta ott van, csak most vetted észre?

2014. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt február eleje/közepe fele egy erős mellkasi fájdalmam úgy 4-5 napig...utánna mellkasi szorításom volt bizonyos testhelyzetben..

akkor tapogattam magam végig és úgy vettem észre

2014. ápr. 26. 11:27
 5/13 A kérdező kommentje:
am régebben voltam már sokszor...semmit se tudtak vele csinálni, azt mondták tartási hiba...ma már speciális talpbetétem van szerencsére.
2014. ápr. 26. 12:22
 6/13 A kérdező kommentje:
am kicsit jobban megnézem most, már eléggé lehet látni, hogy kiáll...igaz hozzá kell tenni, hogy vékony vagyok, mindössze 63 kiló
2014. ápr. 26. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia .Távol álljon tőlem ,hogy fokozzam a hipochondriádat ! De menj orvostól orvosig .. ne késlekedj . A kulcscsonton bizony szokott lenni nyirokcsomó is ,ami ha komolyabb a gond ,bizony tömött ,fájdalmas tapintatú ,környezetéhez erősen kapaszkodik .Jobb vagy bal oldalon van az a bizonyos elváltozás ?
2014. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most néztem a képet ,látom jobb oldalt .. ez a jobbik rossz .az a bizonyos Virchow féle csomó a bal oldalon jelentkezik általában .
2014. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jobb oldalon van...rajta a csonton....mintha a része lenne, de fájdalmatlan..nyirokcsomot nem erzek csak vmi nyaki eret...de az is puha es mizgathato
2014. ápr. 27. 19:16
 10/13 A kérdező kommentje:
vagyis felette kitapintottam valamit, de nemtudom, hogy nyirokcsomó-e, mert nem bab alakja van. Hanem hosszúkás és max 1 cmes lehet az átmérője, de a másik oldalon is ott van...úgy gondoltam, hogy az valami nyaki ér lehet....állaga puha és mozgatható is.
2014. ápr. 27. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!