Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ihatok ásványvizet?

Gregor555 kérdése:

Ihatok ásványvizet?

Figyelt kérdés
Nemrég volt vesekövem, és elég sok ásványvizet iszok márka szerint Nestlé Aquarelt ill. San Benedettot csak szénsavmenteseket, de azt mondák veseköveseknek vagy arra hajlamosaknak nem nagyon ajánlott ásványvizet inni. Most akkor mi az igazság?

2014. ápr. 28. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A sok folyadék inkább átmossa a vesét is
2014. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szamo77db ***** válasza:
Nekem is volt vesekövem. 1 hétig fetrengtem otthon, míg felvettek az urológiára. Sikerült a követ megszülnöm, ezután kőanalízis következett. Mint kiderült, húgysavkövem volt. Ez az anyag a húsok bontásakor keletkezik a szervezetünkben. Mikor mentem haza, a főorvos azt mondta, hogy attól a vasárnapi 1-2 szelet rántott hústól nem tilt el, de nagyon vigyázzak a húsokkal! Neked is tudni kéne, hogy milyen köved volt és kerülni azt az anyagot! Nem értem, mért nem kaptál egy ilyen kis tanácsot, mint én, hogy milyen ételekkel, italokkal kell vigyáznod. Nézd meg, talán a záródon rajta van, csak nem szóltak külön. Pedig ez nagyon fontos, mert még a túlzásba vitt C-vitamin szedés is okozhat oxalátkövet a vesében. Nem is gondolná az ember! És nagyon sok mozgást, nagyon sok folyadékot tanácsolt nekem a főorvos. Azt hiszem, ez neked is egyértelműen jót tesz!
2014. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ÁSVÁNYVÌZ!! Tudod mi az az Ásványvìz???ès,hogy mitől az??után nèzhetsz!Vesekővel ne igyál ès ne hallgas egy barom@rcùra se.Sőt...Sörözz. Viccen kìvűl sörözz..
2014. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!