Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes kismami vagyok,...

5 hetes kismami vagyok, hogyan kell táplálkoznom mit ehetek és mit nem mi az amit tilos fogyasztani? Pl. szénsavas ásványvizet ihatok e?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ihatsz szénsavas ásványvizet. De valószínűleg, ha sok lesz a gyomorsavad átállsz szénsavmentesre, mint én. :) Kólát és kávét is szabad inni, de csak mértékkel. Táplálkozást ki fogod tapasztalni. Én volt amit imádtam a terhesség előtt, most meg ha megeszem rögtön kihányom. Azt szoktam mondani a baba nem kéri. :) Zsírost fűszerest nem ajánlják. Minden jót!
2008. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos, hogy tatárbifszteket meg egyéb nyers húst nem nagyon tanácsos fogyasztani, mert férgeket tartalmaz, ami átkerülhet az emberbe is. Szénsavasat lehet -persze csak mértékkel mint minden mást. Nekem azt mondta a védőnő, hogy a szénsav öli a fehérvérsejteket, szóval ha az első vérképből kiderül, hogy kevés a fehérvérsejted, akkor a szénsavasat inkább kerüld. Az energiaitalok se túl jók, pl. egy pohár kóla nyomokban sem tartalmaz annyi koffeint mint egy energiaital, de más "ajzószerek" is vannak benne, úgyhogy azzal azért vigyázz. Én amikor a terhességem elején voltam, sikerült egy rakott kellel hazavágni a gyomromat, a mai napig nem tudom, hogy a hús volt-e az oka, vagy a kelkáposzta (ez utóbbit pedig jól megmostuk), de akkoriban be is mondták, hogy a hipermarketekben lévő zöldség importált, vagyis többszörösen vegyszerezve van, hogy megőrizze a "formáját." Talán ez lehetett a baj, nem tudom. Amúgy a méhlepény a terhesség elején még tökéletesen működik, ráadásul a baba burokban van, így a nem túl egészséges kajákat, innivalókat is nyugodtan fogyaszthatod, mert többszörösen megszűrve kerül a csöppséghez. :) 38 hetes
2008. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit ne egyél: nyers hús, ahogy előttem irták, de félig sütött sem; nyers tojást,

de tükör tojást sem (nem sül át teljesen); penészes sajtok, pasztőrözetlen tej, és abból készült termékek; mosatlan gyümölcs, olyan kolbász, szalonna, sonka, ami csak füstölve van, de főzve-sütve nem. Nagyjából ezek jutnak eszembe, plusz amit előttem már írtak.

7 hetes baba anyukája

2008. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én pl. 2x is ettem tatárt a terhességem alatt, pedig tudtam, hogy kerülnöm kéne. Az égvilágon semmi bajom(unk) nem lett tőle, pedig mi hárman vagyunk :)

Ittam kávét (igaz, hogy jó tejesen és egy idő után nem kívántam) kólát is, szénsavast is - amit egy idő után szintén nem kívántam, mert savat csinált. Nekem adott a védőnőm egy kis tájékoztatót, hogy milyen ételeket kerülj terhesség alatt, de közben azt is mondta, hogy tul.képpen azt egyek, ami jól esik. Így is tettem. Én pl. terhesség előtt nagyon húsimádó voltam és terhesség alatt pedig 1 kezemen meg tudom számolni hányszor ettem húst. Szóval sztem ki fogod tapasztalni. 34 hetes ikres kismami

2008. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy szabad tükörtojást enni, HA megvan sülve a fehérje része!!!!

Nekem épp tegnap adott a védőnő egy rakás újságot, prospektust, és nem egyben írják, hogy kerülni kell a mogyoró fogyasztását, főleg ha a mama, és/vagy a papa asztmás, de a többi magféleséget lehet enni. Valamint bizonyos halféléket, stb kell elkerülni, illetve csak heti max. kétszer szabad enni, tehát tonhalat én is ezentúl max. 2x ehetek sajnos. Meg a májkrémre is azt mondta, hogy kerüljem és más májtartalmú ételeket is, már nem tudom pontosan miért. Minden húst nagyon alaposan megsütve, megfőzve szabad csak fogyasztani. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2008. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy rövid lista, hogy mit ajánlott, mit nem szabad, illetve néhány főzési tanács.


Boldog babavárást!

2008. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!