Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szemölcs vagy Fordyce pötty?

Szemölcs vagy Fordyce pötty?

Figyelt kérdés
Párom nemi szervén jött elő először csak egy, majd most már pár hónap után több, bőrszìnű lencseméretű és formájú kinövés. Nem viszket, nem fàj neki, de aggasztó, h terjed. Tudom, doki, de ez most pillanatnyilag nem lehetséges, majd csak kb 1 hónap múlva, de addig is jó lenne tudni, mi lehet ez.

2014. máj. 4. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Látatlanban senki nem tudja megmondani... de mind a Fordyce pöttyök, mind a pearly penile papules kisebbek, 1-3 mm-esek. Szemölcsre utal a mérete is, és az is, hogy terjed. A lényeg, hogy amíg nem jut el orvoshoz, addig ne piszkálja, mert a körmével tovább terjesztheti magán, és húzzatok mindig óvszert, mert bizony- már ha szemölcs- te is elkaphatod.
2014. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor voltunk utoljára együtt, mikor még csak egy volt és nekem semmi bajom azóta sem, attól még lehet fertőző? Most egy ideje sajnos nem látjuk egymást. Szóval fertőzéstől egyelőre nem kell tartani.

Igazán egyikre sem hasonlít, amit eddig néztem. Ezt a ppp-t most néztem, ez sem az. Nem ilyen csúnya. Alig emelkedik ki és nem nagy, 3mm hosszú kb.

2014. máj. 5. 07:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fertőz, nyilván véletlenszerű, ha egyszer nem kaptad el, legközelebb lehet, hogy el fogod. A hámsejtekben élnek a vírusok, ha ledörzsölődnek, lekapargatja őket, megfertőzhetnek téged is. De ha egy képet feltesztek róla ide, akkor könnyebb lenne megállapítani, hogy mi lehet az.
2014. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fordyce nem kinövés ,az a bőr alatt van .
2014. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!