Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet belőle baj? Többi lent!

Lehet belőle baj? Többi lent!

Figyelt kérdés
13éves vagyok és erekció közbe jó erősen kell hátra húznom a bőrt a pélómon hogy le tudjam húzni szerintetek mit tegyek?
2014. máj. 18. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el urológushoz.
2014. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többet kell tornáztatni és be fog az járódni.A doki is erre bíztatna .
2014. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát 3hónapja még fel se tudtam húzni szóval én ennek is örülök de akkor menni fog?
2014. máj. 18. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Enyhe fitymaszűkületed van! Normális esetben könnyen hátrahúzhatónak kellene lennie a fitymának! Beszélj a szüleiddel és nézessétek meg orvossal! Ha a fitymád hátrahúzása merevedéskor esetleg fájdalmat okoz, akkor erőltetni nem szabad!
2014. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért nem szabad erőltetni?
2014. máj. 18. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha erőlteted kis sérülések keletkezhetnek a fitymád bőrén (ilyenkor tapasztalhatod, hogy egy picit csípi ott a bőrödet a víz). Majd amikor abbahagyod a tornáztatást és ezek meggyógyultak, a szűkület ismét kialakul. Ha ez sokszor előfordul, a fitymád még jobban összeszűkülhet! Ezért inkább előbb mutasd meg orvosnak!
2014. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a fitymám az nem fáj annyira már mikor felhúzom
2014. máj. 18. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, azért látatlanban ilyet mondani, hogy ez fitymaszűkület, elég bátor kijelentés. Egyáltalán nem biztos. A kérdező leírása nem elég pontos. Pontosan miért nem megy könnyen a fitymád hátrahúzása? Túl szűk, nem fér át rajta a makkod, gyűrű szerűen szorít? Vagy inkább túl rövidnek, feszesnek érzed. Esetleg a fitymaféked nem engedni (alul az a kis bőrdarab, ami összeköti a fitymádat a makkoddal). Ezek mind különböző problémák.

Melyik képre hasonlít a leginkább? Ez fitymaszűkület: [link] és [link]

Ez rövid fitymafék: [link]

Ha egyik sem, lehet, hogy egyszerűen kicsit hosszú a fitymád, és ezért hiába van erekciód, nem csúszik hátra teljesen. Mivel még fiatal vagy, változni fog még a tested, minden esélyed megvan rá, hogy ez elmúljon, de ha nem múlik el, az sem baj, ez nem okoz semmiféle gondot. Azonban ha valami más, mondjuk az első két említett ok van a háttérben, akkor azt orvosnak kell kezelnie. Szóval a legjobb, ha megmutatod egy urológusnak. Nem kell félni, egyedül is elmehetsz, a szüleidnek nem kell jelen lenni a vizsgáltnál (bár azt hiszem, ahhoz még fiatal vagy, hogy te magad egyezhess bele a vizsgálatba). Nyugodtan beszéld meg a dolgot a szüleiddel, meg fogják érteni, nekik is fontos a te egészséged. Menj el orvoshoz, ő a szakember, majd ő megmondja a tutit. :)

Ha bármi kérdésed lenne még, tedd fel nyugodtan. Ha szeretnéd, privát üzenetben is szívesen válaszolok. :)

2014. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban. Látatlanban bármit írunk le, az csak tipp. Ezért javasoltam az orvost.

"hát 3hónapja még fel se tudtam húzni"-Ebből következtettem a szűkületre. Ha a féket erőltette volna, az már rég elszakadt volna, ha ennyire rövid lenne.

A fityma hosszúsága sem indokolná a nehéz hátrahúzást.

18 éves kor alatt minden beavatkozáshoz szülői beleegyezés kell!

2014. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!