Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Menjek-e Aids szűrésre vagy...

Menjek-e Aids szűrésre vagy fölösen aggódom?

Figyelt kérdés
A Helyzet a következő:-Volt egy afférom egy fizetős leánykával(nem az útszéli fajtával),használtam óvszert a szexhez ,de a szopáshoz nem ill nem mindig,volt gumival és nélküle is.A "hölgy" azt mondta minden pénteken jár orvoshoz én pedig elhiszem miért ne tenném.A problemem az hogy mivel más okosság is volt a szervezetemben eléggé kókadoztam a gumit sem tudtuk rendesen tövig húzni csak majdnem tövig és a kezemen ill a hüvelyk ujjamon volt egy száraz seb a körmöm felett és esetleg az érintkezhetett a kotonnal mivel hogy mint mondtam kókadoztam és segíteni kellett kézzel.Lehet sőt biztos hogy baromság ,hogy félek ,de nem egyedül élek és nem szeretném a családomat veszélynek kitenni ha én véletlen elkaptam .Nyilván teljesen biztos csak a szűrés után lehetnék ,de kiváncsi vagyok mások véleményére is ,mert alapvetően elég parás típus vagyok.Mellékesen megjegyzem ,hogy ez volt éltemben az első ilyen alkalom ,de az utolsó is.

2014. máj. 22. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy ez volt az első ilyen és utolsó is, de sajnos bármit is mondott a leányzó nagyon kevés emberbe lehet ma már megbízni, sokszor a közelikben sem, hát még egy idegenben, én a helyedben elmennék egy szűrésre hogy megnyugodjak
2014. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menjél ,hogy megnyugodj ... legrosszabb esetben pedig ha ne ad'j Isten baj van ,ne fertőzz meg másokat . Gondolom ezek után egy életre elfelejted a k.rvázást !
2014. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyit még had kérdezzek,hogy mivel én vidéken élek itt nincs szűrés,viszont a háziorvostól kérhetek-e olyan vérvétel beutalót amin van Hív teszt vagy ezt csak bőr és nemibeteg gondozóban csinálják?Vagy esetleg ha Elmegyek véradásra akkor ott Nyílván szűrik a hivet is és akkor legalább még jót is teszek.Csak azért kérdezem mert még 5 hetem van hátra az ablak periódusból .Egyénként ha nincs semmi tünetem ill. nem is lesz akkor is Elmegyek.
2014. máj. 23. 10:10
 4/11 anonim ***** válasza:
off .: Mi az az ablak periódus ?
2014. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi az „ablak” periódus?


„Ablak” periódusnak azt az időszakot nevezzük, amíg a HIV vírus jelenlétét semmilyen laboratóriumi vagy egyéb eljárással nem lehet kimutatni. Ez az időszak a fertőződést követő 1-3 hónapig tart. Ez alatt a vírus hordozója már továbbadhatja a fertőzést.

2014. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Száraz seben keresztül nem hinném, hogy bejutna a vírus. Olyan esetben van matematikai esélye, hogyha vérző nyálkahártyára jutott. Rendszeresen ellenőrzött lányoknál nagy pech kell hozzá, hogy átjusson.


Persze menj el szűrésre minél előbb. Muszáj, különben sohasem fogsz megnyugodni :)


Amúgy mi volt benned amitől kókadt? Zöld? Vagy valami dizájner drog?

2014. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Véradásnál amúgy ezeket nézik... de ha már elmennél véradni, szerintem sokkal egyszerűbb szűrésre elmenni (felszállsz egy buszra, nagyobb városban biztos van, google it)


"Milyen vizsgálatokat végeznek a levett vérből véradás után?

 Vércsoport-meghatározást.

 Vírus /ellenanyag/ kimutatást: fertőző májgyul­ladás, AIDS

 Lues szűrővizsgálatot

 Májműködést ellenőrző vizsgálatot

 Plazmát adóknál a vérfehérje mennyiségének mérését

 További vizsgálatok is készülnek arra nézve, hogy a vért kapó betegnek meg fog-e felelni a véradó vére (kompatibilitás)."

2014. máj. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mire gonoltál???


,de nem egyedül élek és nem szeretném a családomat veszélynek kitenni....

2014. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez miért fontos?Nyilván van párom ha erre gondolsz és rohadtúl szégyenlem is magamat a lelkiismeret furdalásról meg ne is beszéljünk.
2014. máj. 27. 08:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Megesik az ilyen. Előbb utóbb minden férfi átesik ezen, ahogy apám is, és sógorom is. (Más nőkre gondolok)


Ha nem folytatod ezt az életmódot, hanem rájöttél hogy hülyeség volt, akkor semmi gond nincs vele. Mindenki hibázik. Menj el STD szűrésre, és felejtsd el az egészet...

2014. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!