Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Borotválkozás után nagyon...

Borotválkozás után nagyon érzékeny a bőröm, új borotva után is kipattogzik, pedig a növéssel megegyező irányba húzom a borotvát. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Alapból nagyon érzékeny a bőröm. Viszont senki sem tanított meg úgymond borotválkozni, azt sem tudom, mire kell vigyáznom. Bennem az a kép él, hogy az apukák a kamasz fiaikat megtanítják borotválkozni, mint más férfiak által végzett tevékenységekre. Sajnos az életemből ez kimaradt, hadd ne mondjam, miért. Szóval negatív megjegyzéseket nem kérek, illúziórombolást pláne nem, köszönöm.
2014. máj. 25. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nekem se tanitotta senki. amúgy arcszeszel kend be előtte is az arcod meg esetleg a borotvát is utána az borotvahab/krém és minél kevesebb húzásból probáld megoldani mert minél tovább csinálod annál jobban irritálod a böröd
2014. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vastag és jó minőségű borotvahab - szappan is beválhat. És ne a szőrrel megegyező irányba húzd, hanem ellene, mert ha amúgy csinálod, nem vágod le rendesen, és gyakrabban kell borotválkoznod, ami a te arcodnak ugye még rosszabb.

De sajnos vannak olyanok, akik nagyon érzékenyek rá.

2014. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A korod írásával kellett volna kezdened.Nemrég volt fenn a kérdés,kit tanított meg az apja erre .A válaszolók kb 98%

írta,bizony nem az apjától .Én magam is így voltam ezzel .

Pár nagyon fiatal fiúnak jó magam is leírtam részletesen már.Az új borotvák a legveszélyesebbek.Észrevétlenül visznek mindent,szőröstől-bőröstől .A zsilett pengéket még

újságpapír vágásával szokták beavatni .A kissé használt eszközök meghúzzák a szőrt,levágásuk után visszahúzódnak

simább bőrt ad,később kell borotválkozni is .Csak ott kell

szőrnövéssel szemben húzni,"finomitáskor" ahol erre szűkség is van .Ezt ujjvégekkel tökéletesen ki lehet tapintani .Érzékeny bőrnél,ha egy mód van rá,akkor kell borotválkozni ,ha szűkséges.Még nem is regenerálódott a bőr,máris ott az újabb hámréteg leszedése .Ne csak arc szeszt használj borotválkozás után,hanem bőrápoló krémet is .

2014. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


21 vagyok.

Mikor növési irányban ellentétesen húztam a borotvát, akkor hihetetlenül kipattogzottam, főleg az államon. Ott sose sikerül rendesen leszednem. 3 naponta szoktam borotválkozni, mert nagyon erős és sötét az arcszőrzetem, viszont nem sűrű (még).

Előtte nem kezelem semmivel, csak vastagon bekenem borotvahabbal. Minden húzás után hideg folyó víz alá teszem a borotvát, és megpróbálom minél kevesebb húzással megoldani, mert amúgy összevagdosom magam. Végül hideg vízzel átmosom, arcszesszel bekenem.

2014. máj. 25. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!