Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológiai rutinvizsgálat...

Urológiai rutinvizsgálat során a herén, prosztatán és vizeletmintán kívül mit szoktak még nézni?

Figyelt kérdés
És feküdni kell vagy állni? Iszonyat rég voltam, nem emlékszem tisztán.
2014. jún. 9. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Megkérdik a pácienst van e panasza,aztán csak a prosztatát.

Ehhez csak előre kell hajolni letolt gatyával a vizsgáló asztalra .Vér vagy itt,vagy a laborban vesznek .

Természetesen egy 14-15 évest másképp vizsgálnak .Ott több mindenre kiterjed .

2014. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rutinvizsgálatnál nem vesznek vért. Ha van panaszod vagy régebben volt urológiai betegséged, akkor vesznek. Esetleg, ha az orvos nagyon alapos, akkor Ultrahangot is csinál. Alhas, herék, vesetájék.
2014. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hátra fogja húzni a bőrt is a péniszeden
2014. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én már sokszor voltam különböző orvosoknál. Általában megnézték a heréket meg a prosztatát, ahogy írták, néha ultrahang is volt, rányomja az alhasra azt az izét, és teli hólyag kell hozzá, úgy tud kirajzolódni a prosztata, meg néha a vesét is megnézi, akkor oldalt fektet. Vagy ülsz, és megütügeti a vesetájékot, szintén mindennapi. A genitáliákat elvileg állva és fekve is meg kell nézni, nekem eddig vagy így, vagy úgy csinálták, sose mindkettőt. A farkamhoz sose nyúltak. Kivéve egy doktornőt, az hátrahúzta, minden oldalról megnézte, meg is nyomkodta, meg a hasamat és az ágyékot és a gátat is (a herezacskó és a végbél közti rész), szóval eddig ő volt a legalaposabb.
2014. jún. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!