Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jövőhéten lesz fitymaszűkületi...

Jövőhéten lesz fitymaszűkületi műtétem, mi fog történni?

Figyelt kérdés

Ma voltam urológus-nál és megállapította hogy fitymaszűkületem van. Elvileg jövőhéten lesz műtétem de nem mondta hogy mit fognak csinálni... Elkezdtem a neten kutakodni de itt most sokan azt írják hogy teljesen körülmetszik és az viszont elront mindent... mit fognak akkor most csinálni? mennyek el még1szer és kérdezzem meg mit csinálnak velem? vagy majd ott megkérdezem műtét előtt? vagy direkt szólni kell hogy nem szeretnék teljes körülmetélést? Esetleg nézessem meg egy olyan orvossal aki nem egy rossz hírű kórházban dolgozik? Van esély rá hogy magától meggyógyul a fitymaszűkület? A műtétnek lesz valami mellékhatása? mennyi a felépülési idő? hogy fog utána kinézni a péniszem? milyen műtéti beavatkozások vannak és miket csinálnak általában?


Bocsánat a sok kérdésért.. kicsit sokkolva vagyok, előre is köszönöm a válaszokat 15/F



2014. jún. 10. 18:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah ezt elfelejtettem, kisgyerekkoromban elvileg nem volt fitymaszűkületem.. akkor ez kialakult az évek folyamán?
2014. jún. 10. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Este küldok privibe egy oldalt ahol forum van rola! (Most tellefonrol vagyok)

Egy kérdés. Mennyi idő telt el hogy el mentél az orvoshoz és kaptál idő pontot a műtétre??sokat kelet várnod ?

2014. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát először felhívtam a kórháznak az urológus részlegét és ott kaptam egy 1 hónappal későbbi időpontot (lehet ezt időpont nélkül is szerintem mert nem láttam sok embert várakozni de azért jobb kérni előre) akkor elmentem ugye a kórházba ma és a vizsgálat után (mert először csak megnézik) rögtön kinyitotta a kis naplócskáját és a lehető legközelebbi időpontra rakta a műtétet
2014. jún. 10. 18:40
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Először is a fitymaszűkület magától nem szokott helyrejönni!

Ha nem tudod, hogy mit fognak csinálni, mindenképpen kérdezz rá a műtét előtt, hiszen ezt jogod van tudni! Nézd meg a leleten, amit a vizsgálat után kaptál, hogy hátha szerepel rajta valami a javasolt kezeléssel kapcsolatban!

Egyébként többféle beavatkozás lehetséges a fitymaplasztikától a részleges-vagy teljes körülmetélésig. Az orvos feltehetően azt alkalmazza majd, amitől a legjobb eredményt várja.

A gyógyulás viszonylag hosszú idő. Körülmetélésnél pl 4-6 hét. Normális esetben sem a körülmetélés, sem pedig a fitymaplasztika nem jár mellékhatással vagy szövődménnyel.

Ha egy orvos szakvéleményében nem bízol, nyugodtan kérd ki egy másik szakember véleményét is a műtét előtt!

2014. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azt írja hogy javasolt a "Cirkularis fimoplastika" nah most a nevéből adódóan ez valamiféle plasztikai beavatkozás lehet de hogy pontosan milyen fogalmam sincs.. google se ad ki róla semmit
2014. jún. 10. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom miféle gyors reagálás volt ez a doki részéről,de a műtétet csak a szüleid engedélyezhetik .Fiatalkorú vagy még . Ezt írja elő a törvény ! A dokink mindent el kell magyarázni ,még a műtét lezajlását is .Jobb lenne ha a szüleid is felvennék a kapcsolatot a dokival,és megbeszélni,hogy csak a végső megoldás van ? Ne legyél már balek .
2014. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem el se megyek a műtétre, főleg azok után ahogy most utána olvastam nagyjából mindennek, az orvos egyáltalán nem tájékoztatott a beavatkozás módjáról vagy hogy egyáltalán van többféle mód csak azt mondta el hogy érzéstelenítéssel csinálják... ez a kórház amúgy se örvend valami jó hírnévnek szóval szerintem valami magánorvos lesz a vége :d
2014. jún. 10. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Jól gondolod, a fimoplastika (phimoplastica) tényleg fitymaplasztikát jelent.

Egyrészt beszéld meg a szüleiddel minél hamarabb, hogy mit szeretnél, másrészt legközelebb ne félj kérdezni! Ha magától nem teszi meg, még arra is megkérheted, hogy a szüleidet is tájékoztassa mindenről!

2014. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Nyugi kerdezo, ne ijedj meg, nem akarnak levagni semmit, amit nem kellene. Plasztikaval akarjak megoldani, az nagyjabol utana ugy fog utana kinezni, hogy alig lesz kulonbseg, viszont hatra tudod majd huzni a bort. Ne ijedj meg ettol.

A teljes korulmeteles az, ami gaz, annak bizony boven lehet sokfele mellekhatasa, nem kivant kovetkezmenyei, aki raszan egy par percet, itt a gyakorikerdeseken is olvashat ilyenekrol, nem keveset.

De a plasztika nem veszes, ne halasztgasd, az kimeletes es civilizalt megoldas.

2014. jún. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


A fityma plasztika az jó,akkor nem lesz lényeges,drasztikus változás.


Nézd kérj konzultációs időpontot az orvostól,vagy ha meg van a telefon száma akkor kérdezz rá,hogy pontosan mit is jelent az adott műtét mert szeretnél erről beszélni vele.De ez azt szokta jelenteni hogy kisebb vágással lazítanak a fitymán,tehát nem vágnak le belőle semmit,a pénisz alsó részén végzik,így nem marad nagy heg,gyorsan gyógyul.


A fitymaplasztika,z plasztika és a bemetszés a jó megoldás,Tehát a tiéd is jó megoldás.


Valószínűleg helyi érzéstelenítéssel fogják csinálni,tehát ébren leszel,de kapsz érzsételenítő injekciót és kb 15-20 perc a műtét.


De nyugodtan hívd fel a dokit mond meg neki hogy a műtétről beszélni szeretnél vele.

2014. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!