Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma hozzá van ragadva a...

Fityma hozzá van ragadva a makkhoz, fehér válladékkal. Nagy baj, és mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Nyugalmi állapotban úgy a 1/4-ig le tudom húzni a fitymámat, és ekkor látom, hogy a makkom több helyen is hozzá van ragadva a fityma részeihez ragacsos, fehér válladékkal. Ez a trutyi nagyon büdös, és úgy néz ki hogy szilárd és tartós, hisz viz vagy szappan nem nagyon lágyítja meg vagy szedi le.

Ahol már nem tudom lejjebb húzni piros határvonal van. Eddig azt hittem hogy ez normális és azalatt vér és egyébb szervek vannak, de most már nem vagyok benne biztos. Itt a legbüdösebb, és ha ennél lejjebb próbálom húzni, érthetően fáj.

Merevedett állapotban magádót eggyáltalán nem húzodik vissza a fitymám, és én is csak éppen egy picit tudom visszahúzni fájdalom nélkül.

A makkom pedig hiper-érzékeny (szerintem) a száraz dolgokra.


Már utána olvastam, és hasonló kérdéseknél azt olvastam hogy nem túl nagy a baj, de jobban érzem magam ha felteszek egy saját kérdést mert a többi nem teljesen hasonló.

Most már naponta visszahúzom és leöblítem vizzel és szappannal, kerülöm a masztit, és igyekszem vigyázni rá. Körbemetélést semmiképpen nem szeretnék, és örülnék ha privátban maradhatna (nem kéne orvosnak szülőnek szólni, de ezt is túlélném ha kell). Előre is köszönöm!



2014. jún. 10. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy baj van.

Letapadt a fitymád és mivel 14 éves vagy ez már magától nem fog ez megoldódni. Valószínűleg, hogy kisebb fityma szűkületed is van, ami megint probléma.


Nézd sajnos nem kerülhető el az orvosi beavatkozás. Három lehetőséget látok:

1, Vagy begyullad annyira hogy amikor már nem bírod a fájdalmat akkor csomó kínszenvedés után úgyis el fogsz menni orvoshoz. És még több fájdalom vár rád.

2, Most nem lesz baj, de az első szex kísérlet után lesz egy borzalmas kudarcod és beégésed, ugyanis így nem fog menni a dolog. Ez akkora lelki megrázkódtatás lesz, hogy fiatal felnőttként elmész majd orvoshoz.

3, Elmész most orvoshoz és túlesel azon minél előbb, ami amúgy is elkerülhetetlen.


A körülmetéléstől ne félj, mert 99,99%, hogy nem kell, bár az első verzió esetén már nagyon is előfordulhat.

Előtte még van egy sansz, hogy sima kenőcsös (hormonos) kezelés elég lesz. Ha nem akkor meg egy ún. "Z" plasztika még megmenti a fitymádat.


Amúgy nagy fenékbe rúgás a szüleidnek, mert ezt max. 5 éves korodig rendbe kellett volna rakniuk és most nem lennél ilyen helyzetben.

2014. jún. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Attól hogy a fityusz le van tapadva egyáltalán nem biztos hogy szűkület is van. Házilag a letapadt fitymát meg lehet szerkeszteni, bár ha látná egy doki ő többet tudna segíteni neked.
2014. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem azt írtam, hogy biztos szűkülete van, csak azt, hogy "valószínűleg". Ezt orvos tudná eldönteni igazán, de azért valószínű, mert az ilyen elhúzódó letapadás, pont a szűkület miatt nem tud feloldódni. Az a fehér vízzel nem oldódó váladék ugyanis jó eséllyel faggyú, aminek szerepe a tapadás feloldása lenne, de ha szűkület nem engedi, akkor nem segít. Most ráadásul be is gyullad az egész.
2014. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Le van tapadva a fitymád vagy fitymaszükületed van,itt a nyár így gyorsan menj el vele urologushoz,még egyedül is elmehetsz ha nem mersz otthon szólni,nem kell urologiára beutaló,csak meg kell nézni hogy a helyi kórházba hogyan rendel az urologia és szépen elmész rá.


Nézd a fehér anyag ami oda van száradva az a szmegma,ezt le kell tiszítani,ha valaki nem mossa meg rendesen a nemiszervét akkor ez rátapad,ezt a férfiak és nők nemiszerve is termeli,ezért mosakszunk meg minden nap alaposan ott,tehát a nemiszervünk azért kell alaposan megmosni,hogy ezt lemossuk,mert ha elhanyagoljuk ez szinte rászárad és igen nehéz onnan eltávolítani.

2014. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még pár fontos kérdés,ha lankadt a péniszed,tehát nem áll fel,akkor a fitymád le tudod húzni teljesen?Vagy ekkor se?



Nézd a maszturbálás amúgy nem káros dolog,mert a fitymád tornáztatva van amikor húzkodod a péniszeden a bőrt és a szmegma ettől feloldódhat,tehát amikor mozgatod sok szmegma feloldódik,amiket meg már le tudsz onnan húzni.


Van egy házi módszer a fityma tornáztatás,ez olyan mint a maszturbálás,meleg vízben tehát fürdéskor is jó csinálni,ekkor hátrahúzkodod a fitymád és ha már merev a péniszed még mindig csinálód de csak nagyon óvatosan addig amíg engedi,amíg nem fáj,vagy feszül.És ekkor is észre lehet venni hogy válnak le ezek a fehér ragacsos anyagok,a szmegmák.De ha 3 hét alatt sem látni hogy javulna a helyzet akkor urologuhoz kell menni.Egy probát megér.



A körülmetélésen kívül más módszerek is vannak a fitymaszükületre:

1. bemetszés(egy kisebb vágással lazítanak a fitymán,megszünetik a szükületet)

2. fityma plasztika vagy z plasztika(ekkor is kisebb vágással ami a péniszed alján lesz,tehát nem lehet igazán látni később sem,lazítanak a fitymán)

3. részleges metélés,ekkor csak kisebb részt távolítanak el a fitymából

4. teljesen metélés,a makkot fedő összes bőrrészt,fityma részt távolítják el.


Az első 2 megoldás elég jó,ott nem fognak metélni és gyorsabban is gyógyul.



Fontos nézd próbáld ki a házi fityma tornáztatást,minden nap csináld de nagyon óvatosan és figyeld hogy érzel,látsz e változást,hogy válnak e le ezek a fehér,ragacsos szmegmák.De ha pár hét alatt sincs javulás akkor irány az orvos.


Itt a nyár tehát most kellene ezt a gondod megoldani!


Aztán a mi még jobb verzió lenne,ha van egy nagy tesód,vagy igen jó haver,vagy ha elég talpraesett vagy akkor menj el egyedül a helyi kórházba urologiára,nem kell a szülőnek tudnia erről,szépen ha van kísérőd akkor megbeszéled vele hogy várjon meg kinnt és te egyedül mész be az orvoshoz,vidd magaddal a diákigazolványod és ha van más egészségügyis papírt is.


Hiába vagy fiatal egyedül is fogadni fog az orvos és megvizsgál.Gondolj bele vannak 14 éves kiscsajok akik egyedül mennek nőgyógyászhoz,az urologus meg végülis férfi gyógyász:-)

Tehát egyedül is nyugodtan el tudsz hozzá menni,nem kell szülő hozzá és a helyi kórházba ingyenes a vizsgálat,magán orvosnál kell csak fizetni.


De amit írtál nem is biztos hogy szükület lehet akár fityma letapadás is,ezt egy erős rántással szokta az orvos megoldnai.De csak orvosnak szabad csinálni.


Nyugodtan maszturbálhaszt mert ezzel is tornáztatod a fitymád és még több szmegma tud leválni akár,de valóban minden nap mosd meg a péniszed és minden nap pár percig meleg vízben tornáztathatod a fitymád is.


Tehát vagy próbáld ki a házi praktikát vagy menj el urolgoushoz akár!!!!

És nem csak metéléssel lehet a fityma szükületet sem kezelni!!!



Ja a fityma merev állapotban nem szokott hátrahúzodni,hanem visszacsúszik többnyire.Az a jó ha a makk mögé tudod a fitymád húzni mind merev és mind lankadt állapotban.



Tehát mit választottál?

Ki próbálod a házi fityma tornáztatást?

A fehér,ragacsos anyag kezd már leválni?



Ígérd meg ha a házi mód nem segít akkor elmész orvoshoz jó?

2014. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy picit próbálkozom otthon, de akkor ezek szerint muszáj orvoshoz menni ha az nem jön be. Mégegyszer köszönök mindent!
2014. jún. 15. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem jön be és nem válna le még több szmegma,akkor menj el urologushoz.De próbálkozz szorgalmasan.


Beszélj a szüleiddel,ha van nagyobb tesód akkor azzal.Elmentek rendelésre az urologiára és ha te szégyenlős vagy,mert ennyi idős nem feltétlenül szeretné ha a téged elkísérő személy előtt vizsgálná meg az orvos,akkor megbeszéled hogy a váróba várjon a téged kísérő személy vagy majd forduljon kicsit el,és majd vizsgálat után behívja az orvos és megbeszélítek a teendőket.


Az orvosnak mindent mondj el részletesen amit tapasztaltál.És majd ne siesd el mert sok lehetőség van már kezeltetni magad.

2014. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De valami javulást érzel?

Amikor megmosod ezek a fehér szmegmák kezdenek leválni?



-Ha egyre több szmegmát tudsz lemosni az már jó jel.

2014. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!