Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fék esetén melyik a...

Rövid fék esetén melyik a kedvezőbb műtét ha lézeresen eltávolítják a fitymaféket vagy ha szikével átvágják?

Figyelt kérdés
Kicsit rövid a fitymafékem,mereven kb fél centit tudom hátrahúzni.Holnap megyek el dokihoz,csak kíváncsiságból kérdeztem.
2014. júl. 3. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A lézeres elvileg azért jobb, mert kevesebb vérzéssel jár és nem is varrnak, mert a fitymaféket lényegében teljes egészében eltávolítják. Ettől függetlenül a hagyományos módszer is hozhat jó eredményt.

SZTK-s rendelésen inkább szikével dolgoznak, míg magánrendelésen lézeressel is. Magánrendelésen persze a műtét nem ingyenes.

2014. júl. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetlen előnye van a lézeresnek,hogy nincs vérzés,mert leégetik a féket.Ez nem olcsó eljárás.Tb szakrendelésen ilyeneket nem is végeznek .Magán klinikákon kb,min.50000

Szikés eljárással sem átvágják,ha nem teljes egészében le kell fejteni.Ezért van ott utána 5-6 varrat is .Az átvágással semmit sem érnének el,hisz nem 1 ponton rövid ,hanem teljes egészében . 14 éves korig szinte mindig altatásban csinálják,felette nagyrészt helyi érzéstelenitéssel van .Az injekció sem fáj,inkább csak kellemetlen 1-2 mp ig.Jó negyed óra alatt meg is van.

Ha mereven csak fél cm tudod hátra huzni,akkor én szűkületet sejtek itt.Ugyanis a fék rövidsége akkor derül ki,ha bőr a makk mögött van,és a továbbá lehuzás már nem megy,illetve a makk elejét is fordítja lefelé.No de legyen neked igazad,vizsgálat napján nincs műtét,legfeljebb időpontot adnak .

2014. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!