Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Túl érzékeny makkra mit?

Túl érzékeny makkra mit?

Figyelt kérdés

Betadine kenőcsöt használtam egy hétig napi kétszer: délelőtt és este lefekvés előtt. Nem tudom, hogy javult-e a helyzet, de ha igen, akkor csak minimálisan. Az esti fürdésekkor kamillás borogatás és fürdetés is volt valamint két napi egy kamilla teát is ittam. Maszturbálás nem volt ez idő alatt. Enyhe fitymaszűkületem és rövid fék problémám is van, de ezektől függetlenül nem merev állapotban teljesen hátratudom húzni a fitymát és megtudom mosni. Steril mull-lapot használtam minden Betadine kenőcsözés előtt és minden reggel Baba habfürdővel mostam meg a makkom majd töröltem szárazra mull-lapokkal Betadine kenőcsözés előtt.


Mit érdemes kipróbálni mielőtt urológust vagy nemi-bőrgyógyászt felkeresnék? A kettő közül a problémával milyen orvost kellene felkeresnem a kettő közül? Esetleg ajánlana valaki orvost?


20-on éves vagyok, vidéki, szexuális életet a problémám miatt még nem éltem. Gyerekkoromban le volt tapadva a fitymám és elhanyagoltam a nemi szervem tisztán tartását.


Talán kicsit lilás-pirosas, olykor szárazabb és fényesebb a makkom mint kéne, hogy legyen, de az is lehet, hogy ilyennek kellene lennie. Az érzékenység viszont biztos, hogy nem helyén való.


Teljes körülmetélést szeretnék, de csak abban az esetben ha már nem lesz túl érzékeny a makkom. Félek, hogy körülmetélés után se szűnne meg az érzékenység és akkor pokol lenne mindig ha alsónadrághoz érne a szabadon lévő makkom.



2014. júl. 6. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

A korulmeteles utan nem lesz erzekeny a makk, bar ilyet is olvastam. Az elejen erzekeny lesz, honapokig rossz lesz. Aztan, ha szerencsed van, akkor nem lesz gond, de azert tobben nem koszonjuk meg, hogy ez egy altalanos eljaras rosszabb korokben: a makk erzeketlen lesz sokaknal, en pl alig erzek valamit, oralszexet pl nem is csinalom, mert nincs ertelme, nem megyek el.

Szoval teljes korulmetelessel konnyen atesel a lo masik oldalara. A legnagyobb gond, hogy a teljes korulmetelest visszacsinalni mar nem lehet. Eltavolitanak tobbezer ideget, a fityma belso, erzekeny reszet, ezt sehogy nem lehet utolag potolni.

Ha meg majd utana idejossz panaszkodni, hogy ez mennyire gaz, akkor majd ugyanazt a leoltogatast kapod majd, amit en es meg nehanyan, akik szinten rosszul jartunk a teljes korulmetelessel.

Szoval, jol gondold meg, mit teszel. Felnottkori korulmetelesek eseten is sokan megbanjak utolag a dolgot.

2014. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rövidfék lézeres eltávolítását sem ajánlanád?
2014. júl. 6. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Körülmetélés után a makkod teljesen védtelenné válik. Nem fogod tudni visszahúzni sem az oltalmat adó fitymába. Hasonló cipőben járok, mert a makkom hiperérzékeny és nem bírom ki ha hozzáér valami. sajnos fityma nélkül "csomagolnom" kell a makkomat, hogy ne essek össze ordítva 4 méter séta után.
2014. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel a problémával urológushoz kellene fordulnod!Urológushoz még beutaló sem kell!

A Betadine kenőcs elsősorban fertőtlenítő-, a kamilla pedig gyulladáscsökkentő hatású.

Ha a makkod nem gyulladt és nincs fertőzésed sem, akkor ezek nem sokat használnak és a rövid féket és szűkületet sem oldják meg!

A túlzott érzékenységet az is okozhatja, hogy a makkodat nem éri elég inger. Ezt úgy tudod csökkenteni, ha esténként fürdésnél mindig megmosod a makkodat is (a kezeddel érintve), majd szárazra törlöd törölközővel. Először kellemetlen lehet, de hosszútávon sokat javíthat az érzékenységen.

A lézeres fitymafék műtétnek az az előnye, hogy nem jár vérzéssel és varrni sem kell. Viszont általában csak magánrendelésen csinálják, tehát nem ingyenes.

2014. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hszeket. Az érzékenység csak gyulladástól lehet vagy fertőzéstől vagy mitől? Gomba is lehet? Urológus úgyse tanácsolna mást csak körülmetélést. Azért nem akarok elmenni. A nemi-bőrgyógyásznak is több értelmét látom.
2014. júl. 6. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az enyhe fitymaszűkületet megoldják, akkor nem hiszem, hogy ahhoz, vagy utána bármiért is körülmetélni kellene.
2014. aug. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

de miért lenne érzékeny? ott akkor valami gond van ...

ne viccelj, hát létezik nem kevés izraeli (metélt) sportoló fiú, úszók, triatlonosok, stb, azaz olyanok, akik igen szűk ruhákban edzenek és versenyeznek, de még egyiket se hallottam panaszkodni, hogy zavarná őket az érzékeny makkjuk. Ha azt mondod h az is fáj ha a ruhához ér, ne viccelj, akkor még amerikai fiú se sportolna soha, nem csak izraeli.

2015. jan. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!