Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A nullásgéppel lenyírt haj...

Mineszter kérdése:

A nullásgéppel lenyírt haj egészségtelen?

Figyelt kérdés
16F Újonnan mindig nullásgéppel vágom a hajam, kb. 2 hetente. Anyám azt mondja hogy ha nullás géppel vágom akkor megerősöddik a hajam, nem fog rendesen szellőzni és begombásodik. Keresgéltem a neten de nem találtam ilyent sehol. Anyámnak nem ez lenne az első eset hogy meg van győződve valami butaságról/tévhitről ami nem fedi a valóságot. Most tényleg gombás lehet attól hogy nullásgéppel vágom? Esetleg egyéb káros hatása lehet?

2014. júl. 8. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én párom is ezt csinálja. Haja nem erősebb, de az arcszőrzete igen. Mást nem vettem észre. Sztem inkább jobban szellőzik.
2014. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmiféle káros hatása nincs! A gyakori nyírástól pedig nem erősödik! Ez tényleg csak egy régi tévhit, amit a kutatások nem igazoltak!
2014. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is ilyen "haja" van. Semmi baja, nem erősödik, nem gombásodik. Szóval, most nincs igaza anyukádnak. Arra figyelj, hogy nagyon könnyen leég a fejbőr, ha nincs hajad. Hordj egész nyáron sapkát vagy kendőt.
2014. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már nem aggódok.
2014. júl. 9. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:

#3. Ha sapkát vagy kendőt hord egész nyáron, akkor biztos nem szellőzik. Gombásodni fog és ki is hullhat. Lásd régebben amíg volt sorkatonai szolgálat. Nagyon sok fiatal kopaszodott meg a katonai szolgálat alatt.

Jó a rövid haj, de nem kell sapka alatt pároltatni.

2014. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Semmi bajod nem lesz tőle! Egyébként a csajoknak hogy tetszik a 0-ással nyírt haj? :) ki akarom majd próbálni
2014. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Természetesen úgy gondoltam, hogy tűző naptól védje a fejbőrét.
2014. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen butaságot rég hallottam. Ha ez igaz volna, nem lennének kopasz férfiak.

Nyugodtan vághatod.

2014. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!