Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületi műtéthez a...

Fitymaszűkületi műtéthez a körzeti orvoshoz nem kell elmenni, csak egyből a kórházba?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy a műtét után szabad-e erőlködni, vagy sem? És ez a műtét (mondjuk teljes körülmetélés) mennyi idő?

2014. júl. 9. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell a körzeti orvoshoz menni, hanem először a szakrendelőbe (urológus). Csak akkor menj a kórházba, hogyha nincsen szakrendelő a környéketeken, viszont a kórházban van ambulancia!

Néhány hét (3-4) a gyógyulás, ha a legnagyobb műtétet végzik el nálad.

2014. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Konkrétabban arra gondoltam, hogy maga a műtét mennyi idő. Utána rögtön el lehet hagyni a kórházat?
2014. júl. 9. 14:13
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez változó. Minden kórház más módszert alkalmaz.

Hány éves vagy az is befolyásolja. Biztos, hogy kell a körülmetélés?

2014. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem biztos. 19 vagyok, nem soká 20 leszek.
2014. júl. 9. 14:26
 5/17 A kérdező kommentje:
Miskolci.
2014. júl. 9. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem menj be és meg tudod beszélni az orvossal a lehetőségeidet. Az a legbiztosabb, mi itt most csak tippelgetünk.
2014. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha altatásban végzik,akkor előzőnap már be kell feküdni.Pár vizsgálatot még elvégeznek,ami a mütéthez szükséges .A műtétek általában délelőtt vannak .utána kis megfigyelés ,3 felé már mehetsz haza kötéssel a pö**ödön .

Helyi érzéstelenítésnél az adott időpontra aznap kell jelentkezni.A műtét után azonnal lehet haza menni .A műtét kb 20-25 perces ,mindennel együtt.

2014. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell a körzeti orvoshoz menni,körülmetélni csak igen súlyos szükület esetében kell.Először is menj el egy urológiai rendelésre és ott nézesd meg magad,nem kell beutaló,csak meg kell nézned mikor van rendelés.És ha lehet kerüld el a metélést,lasabban is gyógyul akár 4-6 hét,meg nem is mindenkinek tetszik amit utána tapasztal.

Fitymaszükületet lehet fitymaplasztikával,z plasztikával és bemetszéssel kezelni,ekkor a pénisz alsó részén,tehát ajánál fognak vágni és lazítanak a fitymán.

ha az orvos a metélést javasolná akkor mond el hogy ha lehet szeretnéd elkerülni,vagy akár keress fel másik orvost is.

Nem szabad műtét után erőlködni,se sex,se maszturbálás egy ideig,és jó ha veszel betadin kenőcsőt rá,az fertőtlenít és gyorsabban szárítja le a sebet.


Aztán még valami először is elmész az urológushoz,nem fog azonnal megműteni,hanem megvizsgál,megbeszélítek a további lépéseket,a műtéti lehetőségeket és időpontot ad műtétre,ha a műtétettel kapcsolatban meggondolod magad onnan is vissza lehet lépni.Mivel már nem vagy kisgyerek a legtöbb esetben nem altatnak,csak érzéstelenítenek.


mennyire súlyos a szükületed?

Lanakdtan,mereven mennyire lehet a fitymát hátrahúzni?

2014. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nyugalmi állapotban nagy erőlködéssel a makkom feléig.
2014. júl. 10. 01:26
 10/17 anonim ***** válasza:

Az bizony elég súlyos! Valóban kell valamilyen beavatkozás. Minél előbb!!!!

Én is körülmetélt vagyok, pedig nekem sokkal enyhébb volt. Csak merev állapotban fájt ha hátra húztam. De egyáltalán nem bántam meg.

2014. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!