Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Másnaposság után heves szívdob...

Másnaposság után heves szívdobogás, mi ez?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,2 szer is előfordult, hogy másnapos voltam reggel és amíg kimentem a konyhába heves szívverés fogott el mintha rosszul lennék és pánikolna a szervezetem, a pulzusom magas volt kb. mint amikor focizok, de elmúlott 1-2 perc után, mitől van a másnaposságnál a szapora pulzus, az ekg vizsgálat nem mutatott semmit ill. az orovs is azt mondta, hogy ez lehet egy "átmulatott éjszaka után " ?

2014. júl. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ha hirtelen "pattansz" fel az ágyból reggel.


Vagy egyszerűen pihent állapotból lassabban "gyorsul" a szervezeted,és te sürgeted.

2014. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ez olyasmi volt
2014. júl. 9. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alkohol tud ilyet okozni másnap. Ha jókor "kapják el" az EKG-n egészen furcsa dolgokat lehet látni, de ahogy elmúlik a másnaposság, úgy ez is. Legtöbbször ez teljesen veszélytelen.
2014. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj próbáld ki. Fekszel tvzel és hirtelen felálsz és elindulsz. Nekem furcsa érzes. szerintem ez volt az oka.
2014. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát ha ezt megcsinálom "tiszta,józan szervezettel" nem történik különösebb gond, az alkohol hatása szerintem ami jobban megterheli a szervezetet és olyankor másképp is reagál a szív
2014. júl. 9. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehidratáció. Az alkohol vízhajtó hatású. A másnaposság is azért van, mert kiszáradsz. Ha kiszáradsz, sűrűbb a véred, nehezebben jut el a kellő helyekre. Stimmt?
2014. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Itt egy elég jó cikk erről, érdemes elolvasni:

[link]


"Az alkoholmegvonás tüneteit a szimpatikus idegrendszer túlműködése, vagyis az izgalmi hatások dominálják, innen a remegés, verejtékezés, heves szívdobogás, nyugtalanság. Az alkalmi ivóknál a közepes megvonási tünetek már egy tivornya után is jelentkeznek."

2014. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!