Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Létezik-e prosztata vizsgálat,...

Létezik-e prosztata vizsgálat, ami nem végbélen keresztül történik?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a prosztatámmal baj van (vizelettartás, fájdalom), de emiatt nem merek elmenni urológushoz.
2010. jan. 10. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a problémád továbbra is meg fog maradni. Nem értem miért okoz ez sok férfinak gondot. Természetes, hogy ha ott kell megvizsgálni akkor oda nyúlnak, nem kéne ezt olyan vészesen felfogni. Az ember az egészsége érdekében bármit megtesz szerintem. Ha én sem mernék elmenni a nőgyógyászhoz, mert turkál a vaginámban, az elég baj lenne. Én is utálom, főleg hogy voltam már nő nőgyógyásznál is. De attól még elmegyek, mert így kívánja az egészségem.
2010. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szólsz az orvosnak, hogy zavarban vagy, akkor lehetséges, hogy ultrahangon is megvizsgál, de ha olyan problémát vél felfedezni, elkerülhetetlen az anális úton való kivizsgálás.
2010. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet elkerülni a vizsgálatot,hiába küld ultrahangra.

Ki lehet bírni.Gondolj a nőkre,akik teljes kitártságukban várják a vizsgálat végét.Ne várd meg, míg nagyobb baj lesz,nagyon sok jó gyógyszer van.Indulj el!!

2010. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangos dolog is olyan, amirol mindenki csak hall, de en meg nem talalkoztam olyannal, aki atelte volna.

Ha megtapintjak a prosztatat, es az olyan tapintasu, mint a fenyotoboz, akkor lehet rakra gondolni. Ha megnyomjak es mar attol nagyon faj, az is sokat elmond.

Meg kell nyomni akkor is, amikor prosztatavaladekot vesznek, mert valahogy ki kell onnan azt csalni...

Az orvos se szorakozasbol nyomkodja, hanem, hogy megallapitsa, hogy mi van.

Ha zavar, akkor egyel elotte egy xanaxot vagy valami hasonlot, aztan akkor nyugi lesz. Pl en is ugy mentem oda, hogy bedobtam kettot, mert mashogy nem tudtam magam raszanni. Szegyen vagy nem szegyen, inkabb legyen ez, minthogy otthon varja ki az ember a gyulladas meg rosszabbra fordulasat...

2010. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ultrahangos vizsgálat! Azt mondod te nem találkoztál még olyannal akinek volt ilyen. Hát én találkoztam. Orvostól is függ. Ultrahang fájdalom mentes, nem kellemetlen. Sőt a vér vizgyálatával is ki lehet mutatni ha baj van. Nem kell ajtóstul a házba rontani. A végbélen keresztül végső esetben, ill ha már a msszirozással a kezelés van.
2010. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hu, alljunk meg egy percre. Van, akinek rosszabb erzes, ha a venajat szurkaljak. Bar nekem egyforman rossz a ketto, de ha a seggembe nyulnak, tuti, hogy nem esek ossze, akarmilyen botranyos eljaras is :)
2010. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!