Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ma mondta el a barátom, hogy...

Ma mondta el a barátom, hogy valamilyen szűkülete van odalenn, de egy rutinműtéttel megoldható. Pontosan mit jelent ez a betegség? Nagyon aggódom miatta.

Figyelt kérdés

Akiknél esetleg fellépett ez a szűkülés, kérem mondja el hogy milyen. Nem csak a saját de az ő megnyugtatására is.

Előre köszönöm a normális válaszokat.


2014. aug. 4. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Te kije vagy a barátodnak, és mennyi idősek vagytok? És hogy jött elő ez nálatok?
2014. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondta h el kellett volna mondania az elejen. A baratnoje vagyok, o 15 eves. De ez mennyiben befolyasolja? Es mennyire komoly a baj?
2014. aug. 4. 00:18
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

A baj egyáltalán nem komoly, de mindenképpen szükséges egy kisebb plasztikai beavatkozás. Keress rá az interneten arra a szóra, hogy fitymaszűkület. A fiúknál nagyon gyakran előfordul ez a probléma, 10 éves kor felett meg kell oldani műtéttel.

A te részedre annyit jelent, hogy teljes értékűen szexelni nem tudtok addig, míg a szűkület fennáll, ugyanis fáj neki, ha bedugja.

2014. aug. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. aug. 4. 00:30
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valóban fontos lehetsz neki, ha már mindjárt az elején elmondta...

Valószínűleg fitymaszűkületre célzott. A fityma a pénisz bőrének legvége, ami már a makkot fedi be, amiről a fityma lehúzható. Ennek a bőrkének a nyílása szűk, tehát amikor a fitymát hátra próbálja húzni, akkor fájó-feszülő érzése lehet, ha a pénisze merev. Ez akkor súlyos, ha petyhüdten sem lehet hátrahúzni, ekkor ezt a bőrkét valamennyire le kell vágni. Maga a "rutinműtét" lehet többféle, a leggyakrabban sajnos az orvosok a tkm-et,azaz a teljes körülmetélést alkalmazzák. Ha nem sokat vágnak le, tehát a makkot valamennyire a fityma továbbra is fedi, az az rkm, a részleges körülmetélés. Nekem súlyos volt, le is volt tapadva, de akiben megbiztam, az megoldotta nekem mindössze bemetszéssel és a fékemet is megcsinálta, úgy hogy én szerencsére jól jártam, bár nagyon sok utána járást igényelt, mire megtaláltam azt a valakit, akit felkértem hogy oldja meg a szűkületemet, mert én semmi esetre sem akartam metélést!

2014. aug. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
A körülmetélést kerülni is kell nagy ívben, szerintem. Szerintem száz esetből max egy vagy kettő olyan van, ahol az egészet muszáj levágni. A többinél normális, civilizált megoldást is lehet alkalmazni.
2014. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amerikában alapból szó nélkül metélnek születés után, külön kell tudatni ha valaki azt akarja hogy ne.
2014. aug. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Azért nehogy így járjon!

[link]

2014. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is osztom a 6 os válaszát .
2014. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8-as

Ha ezt tennék vele, valaki nagyon sirna.

2014. aug. 4. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!