Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan növesszek szakállt?

Hogyan növesszek szakállt?

Figyelt kérdés
Hogyan növeszthetnék szakállt? Körülöttem már mindenkinek van, és idegesít, hogy nekem mégcsak nem is sűrűsödik, és nem is pejhedzik az arcom oldalánál, csak a bajszom és az állam. Szeretnék jó sűrű borostát faterom után. Van 1-2 bőrhibám és amúgy se ártana egy alap borostával mászkálni. Hogy lehet sürgetni a megnövését? Nem szeretném beérni azzal a válasszal hogy majd kinő, mert mivan ha nem nő ki soha? 18 éves vagyok, és a lehető leggyorsabban akarok intenzív, erős szakállt növeszteni. Segítsetek pls.
2010. jan. 11. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
Nekem nem tetszenek a szakállas pasik, de te tudod.
2010. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
68%
Borotválkozni kell. Azután hagyni, egy-két hétig, hogy nőjön, majd megint le kell borotválni. Ezt folytasd két-három hónapig, és garantálom, hogy meg fog erősödni a szőrzeted, megsűrűsödik és erősebb is lesz. Nekem 16 éves korom óta nő a szakállam, hidd el, jobb lenne nekem, ha nem kellene ennyit borotválkozni, mert nem szereti se a bőröm, se az asszony, de Te tudod mit akarsz.
2010. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Van 1-2 bőrhibám és jó ha lefedné..meg amúgysem néznék ki ötévesnek, és minden nő olvadozik a borostától, még ha azt ismondja hogy nemszereti, de imádja az összes :)
2010. jan. 11. 23:44
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekem már 14-15 éves koromban magától kinőtt...sajnos.De ajánlom, h borotválkozz gyakran+ ha tényleg k*rva elszánt vagy, akkor vegyél a patikában vmi hormonbogyót....de vigyázz, mert, ha sokat szeded, női melleid nőhetnek...nyugi...nem...csak vicc volt.
2010. jan. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

Hali!


_ Mi a korod, magasságod, súlyod és a testalkatod?

_ Azon, hogy a csajok "donganak" érte véleményed szerint és idegesít, hogy a környékeden szte mindenkinek szőrösödik, emellett a néhány nemtudommilyen bőrhibán kívűl van még vmi, ami miatt annyira szakállasodni akarsz?

_ Máshol mennyire szőrösödtél már ki? (testfelület, hónalj, mellkas, has, hát, szeméremdomb, herezacskó, lábak...)

_ Milyen a hajad, ill. az eddig megjelent egyéb szőrzeted színe?

_ Van most jelenleg barátnőd, aki miatt még jobban hajtod ezt a témát? Netán tetszik vki?


Üdv: EE

2010. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mint mondtam a korom 18. 180cm vagyok úgy 75 kilóval. Sportolok. Hónalj, has alatti szőrcsik, fanszőrzet, lábam nagyonszőrös, mellkasomon épp csak 1-2 szál van. Hajam régen nagyon szőke volt, most inkább szőkésbarna. Barátnőm néhol van néhol nincs. Nem panaszkodom ilyen téren, általában mindig akad valaki.

Faterom nagyon szőrös, és nem értem, hogy miért nem ütök rá. Az öregnek kb jó, ha a háta közepe nem szőrös :D

De úgy egészségesen nagyon faszán illik hozzá, csak nemértem nekem miért nem kezd alakulni...

Szőr azért kéne, mert babaarcom van bőrhibákkal ami nem túl jó párosítás :D Viszont egy jókis alapborosta sztem jól is állna, és ápolna + eltakarna. És nem úgy néznék ki mint egy ötéves. Ennyi az egész.

2010. jan. 12. 21:54
 7/20 anonim ***** válasza:
12%

Hali ismét!


Hülyét kérek, de vállalom.

Linkelj légyszi' egy arckép-fotót jelenlegi önmagadról. Ha glod egy olyan fotót is feltölt7sz, amilyen arc az elképzeléseidben szerepel... (Afféle előre-utána kép) ...azonban ha nem akarod nem muszáj.

Nem vagyok ugyan plasztikai sebész,... viszont kíváncsi vagyok és szeretném jobban megérteni vizuálisan is az elképzelésedet, mit szeretnél, mennyire "babaarc" vagy, ahhoz pedig vhogy látnom kell, mi a baj, és mennyire!?


Amit még fontosnak tartok a te esetedben megkérdezni, hogy testileg mindenhol, rendesen kifejlődtél?

Célzok itt a serdülőkorral járó egyéb testi jelekre, mint pl. a mutálás, mellkas férfiasabb kiugrása (= gynecomastia), nemi szervek kellő méretűre nagyobbodása, kifejlődése, váll kiszélesedése... stb.) Nem vettél észre magadon a szőrzeteden felül BÁRMI olyat, amit esetlegesen a kifejlettlenségként fog6sz fel?


Lehet, sőt elismerem, h. kérdéseim helyenként ostobának tűnhetnek, de bízom abban, hogy megérted szándékomat, ill. rájössz magadtól, vajon mit kereshetek a fejlődésedben és mit akarok kizárni...


Üdv: EE

2010. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szia! Az arcomról nem fogok képet feltölteni, de ezen senki se fog megsértődni :)


Szerencsésnek mondhatom magam, mert a testemmel semmi problémám nincsen (másoknak se). Arányos vagyok alapból, és a kondi ezt csak erősíti. Elhízni nem tudok, csak nagyon lassan, de 3 hét alatt visszaállíthatom a kívánt súlyomat.


Méretemmel sincsen problémám, eddig még nem panaszkodtak rá, sőt ;)

A mutálás rég megvolt, azóta elég mély a hangom is. Ezekkel tényleg semmi problémám nincsen, de mit érnek ezek ha az ember arca megmaradt pattanások miatt heges, és eléggé döntő szerepet játszik az ismerkedés terén?


Ezért szeretnék egy erősebb borostát, mert apámra ütök, tehát illene hozzám, szeretném is, és elfedne egy kicsit. Elég hülyén hangzik hogy ilyen kívánságaim vannak, de ha egyszer tényleg csak ez van.


Amúgy mint mondtam, a bajuszom, és az államnál rendesen erősödik a szőr. Hetente kell borotválnom, és borotválás után 1-2 nappal már rendesen szúr. De az arcom oldalán csak nagyon gyér pihék vannak :/

2010. jan. 13. 10:49
 9/20 Tutujka ***** válasza:
63%

18 évesen még nem törvényszerű, hogy George Michael szerű arcszőrzeted legyen.

Igaz Én voltam katona, Nekem ott erősödött meg, noha előtte Én is pelyheske voltam.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ha kell, ha nem húzd át a borotvát az arcodon. Minden másnap legalább, vagy harmadnap.

Bár Én a helyedben áldásként fognám fel, mert hidd el, nem olyan jó borotválkozni.

Sajnos elég korán őszültem, így a szakállam is, ami még 39 évesen korainak tartok.

A hajam 30 évesen kezdett őszülni.

És nagyon sokat öregít az ősz haj, és szakáll.

Lennék a helyedben.

2010. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Kár... könnyebb lenne megérteni milyen arccal van ez a problémád...


Ha az vígasztal, nekem is van bajszom meg állszőrzetem, és ro6 idegesítő, hogy nem kötődik össze szőrzetcsíkkal. Vagy festenem kéne szemceruzával, de az röhelyes lenne, vagy pedig ragasztani rá szőrzetkiegészítést. Ezzel a problémával teljesen egy cipőben járunk, és az a baj, hogy ez egyénenként változó.

Én mondanám, hogy borotválgasd az áll-bajusz összekötő szőrzetcsík helyét... én hiába próbálgattam, és lelkiztem is miatta annó rendesen. De ugyanez volt a pájeszommal is...

Hormonkészítményt azonban nem szednék. Inkább örülj jobban annak, hogy egészséges vagy.


Vmi oasmit hallottam a szőrzetnövekedéssel kapcsolatban, hogy ennek is szerepe van a test hőszabályozó-rendszerében. Ott több szőrzet alakul ki, ahol jobban fázik a bőr, ill. ahol nem annyira ellenálló az időjárási viszontagságokkal szemben. Figyeld csak meg a testedet!


A későbbiekre nézve, ha nem szőrösödsz ki olyan 21-23-ig, utána ez már nem fog változni, max csak mesterségesen, szőrbeültetéssel, ami viszont drága, és nincs rá garancia, hogy a szervezeted befogadja az inplantált szőrhagymákat.



Ami a súlyodat illeti, ne aggódj...lesz ez még így se. ;-)

A Hozzád hasonló vékony sácok úgy kb. 23-27 év között kezedenek majd némiképp kipocakosodni, báár nem sokat csak egy kicsit, úgymond... "emberiesebb" formájúvá hasasodnak.


Ha nem akarsz fotót linkelni nyilvánosan, miért nem küldöd el priviben? (Egyébként nem csodálkozom azon, hogy nem linkelted ki. Ismerős okok...)



Nem tudom, tudtam-é vhogy segíteni neked. Az érdekelne még, hogy most mit fogsz csinálni a vágyad megvalósítása érdekében?


Üdv: EE

2010. jan. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!