Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges herekocsány csavarod...

Részleges herekocsány csavarodást hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy nekem ilyenem van. Ezt hogyan kezelik?

#csavarodás #herekocsàny
2014. aug. 18. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Először is annak jártam utána mit is jelen a herekocsány szó .Részleges herekocsány csavarodásról nem is olvastam .

Kérdező pár tünetét írd már le .

2014. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A here kocsánycsavarodása

Ez a kórkép, melyben a panaszok fellépte után haladéktalanul szükséges az orvosi beavatkozás. A gyorsaság itt sorsdöntő lehet a here életképességének megmentése szempontjából. A here kocsánycsavarodása serdülőkben gyakrabban, 10 éves kor alatt ritkán fordul elő. Úgy jön létre, hogy a herét függesztő képletek lazák, ennek következtében a here a herezacskóban meg tud fordulni. A herekocsányban lévő erek leszorítódnak, a vérkeringés a herében megszűnik. A here elhalása megelőzhető, ha a műtét késedelem nélkül, időben megtörténik. Ennek során a herét eredeti helyzetébe visszafordítjuk, és ebben az állapotban rögzítjük, nehogy ismét csavarodás történhessen. Sajnos, ha a beteg késve jelentkezik, és a here már elhalt, azt el kell távolítanunk. Az ellenoldali herén megelőző jelleggel végzendő kisebb műtétet (a here rögzítése) is ajánljuk ilyenkor a szülőknek, mert a megfigyelések szerint a csavarodásra való hajlam a másik oldalon is megvan. Ezért rendkívül fontos annak biztosítása, hogy ne fordulhasson elő ugyanilyen kórkép a másik herén. Meg kell még említeni azt is, hogy ez a jelenség nemcsak serdülőkorban, hanem újszülötteknél is előfordulhat, és ilyenkor akár egynapos babánál is elvégezzük a műtétet.

1 es voltam .

2014. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Jól beszél az előttem lévő koma.
2014. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondolom a részleges nem annyira súlyos. Szerintem nekem ilyen nincs, de azért holnap irány az orvos. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 18. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ez kvázi a herecsavarodás
2014. aug. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igy is mondhatjuk ahogy az 5 írta .Nagy fájdalmaid lennének,láz,hányinge,hányás tünetekkel.Ebben az esetben 6 órán belűl be kell avatkozni,különben a here elvesztése jöhet .

1, 2 es voltam .

2014. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor nekem szerencsére nem ez van. :)

Köszi a válaszokat!

2014. aug. 19. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!