Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tegnap reggel 9körűl át estem...

Tegnap reggel 9körűl át estem egy részleges fityma műtéten, a többi lent!?

Figyelt kérdés

A kérdéseim pedig azok lennének, hogy:

-a kötést mikor szedhetem le róla, mert az orvos azt mondta, hogy már másnap leszedhetem, el is kezdtem leszedni,de félig,csak mert eléggé fáj, rá van tapadva a sebre, és, hogy hogyan szedjem ezt le?

-a másik az, hogy kicsit kilátszik,ahol lejött a kötés, és én nem is látok itt meg maradt fitymát,lehet azért mert valahova oda van varva?

-a harmadik,h hogyan ápoljam a továbbiakban? mert az orvos nekem, csak azt mondta h másnap leszedhetem a kötést, és kamilláztathatom, mert ugye be is van gyúlladva. fürdést pedig a 3.napra engedte meg, az azt jelenti, h akkor már nyugodtan mehet rá a víz? :O és a kammilával is, hogyan csináljam? kicsit áztassak be egy gézt és azzal borogassam?



2014. júl. 25. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Huhh a gyilkos makkérzékenység... Tkm után vagyok 4 hónappal és a makkom még mindig hiperérzékeny. gyakorlatilag gézbe becsomagolva hordom, mert csak totyognék mint a tojógalamb, csak üvöltve.
2014. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
A kötést vérzés métrékétől függően cserélni kell. Anno én úgy szedtem le, hogy ráengedtem langyos vizet, így leázott megától. Ha nem körbetekred, hanem valahogy ráteszed, akkor könnyebben lejön. 2. kérdésre nem tudok nyilatkozni. A kamillateát akár 3-5 óránként is, de ne forróba, hanem langyosba tedd. Én fürödtem már másnap, viszont ha valamennyi tusfürdő is rámegy, hamarabb levágod a saját f.arkad, mint hogy meggyógyuljon.(Tapasztalatból) A pisilés is szörnyű lesz, merrt (nekem elgalábbis) rettentően csípte, összegyeglettem nekem annyira. Sárga dobás után is kamillázd. Jobbulást.
2014. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszod. közben sikerűlt leszednem a kötést és nem vérzik már, viszont baromira érzékeny :S nem tudom mit kéne tenni vele, h jobb legyen.. egyébként meg, hogyan kamillázzam? mert nem tudom, h mekkora mértékben szabadna rá engedni, mert most úgy csináltam, h kis géz lapot beáztattam, jól ki csavartam, így csak kicsit volt nedves viszont nagyon fáj ahogy hozzá ér.
2014. júl. 25. 17:39
 4/20 A kérdező kommentje:
meg nem is hiszem, h így sokat ér, h ilyen kcisit nedves csak, csak félek tőle, h ne h ki mossa a sebet vagy a varratokat.
2014. júl. 25. 17:41
 5/20 A kérdező kommentje:
kicsit*
2014. júl. 25. 17:41
 6/20 anonim ***** válasza:

Igazi segitséget még az ezen átesettek sem adtak.

A beragadt gézt kamillateában áztasd le .Ehhez nagyon jó,egy tisztára mosott tejfölös pohár is .Ebben egyébként is könnyen fürdeted.Csak zuhany alatt fürödj.

Nagyon fontos a Betadine oldattal való fertőtlenités .

Ez nagyon meggyorsítja a gyógyulást .Amig nedvezik ,vérzik gyenge kötést nem árt rátenni .Utána naponta tiszta alsót venni,ne hogy a gatyáról legyen visszafertőzés .Ajánlott Neogranormonnal is bekenni,mert lehúzza a gyulladást .Éjszaka meg feküdj oldalra ,kérdőjeles pózban,mert igy az éjszakai merevedés nem olyan fájdalmas .

Jobbulást kívánok ! D

2014. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 25. 20:01
 8/20 A kérdező kommentje:
felfedeztem benne pár szőr szálat, ezeket ki kellene húznom belőle?:S
2014. júl. 25. 20:21
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
6-os, nem értem amit válaszoltam, miért ne lett volna igazi segítség. Kérdező, én anno egy porcelán jó mély tányérba lógattam 
2014. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
hideg kamillával is szabad borogatni vagy csak langyossal?
2014. júl. 25. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!