Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hova lehet fordulni, ha körül...

Hova lehet fordulni, ha körül szertném metéltetni magamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fitymaszűkületem van és rövid fékem, körül szertném metéltetni magamat. Nem budapesti lakos vagyok, de ott vagyok kollégiumban így Pesten lenne jó valahol, csak nem tudom hol csinálnak itt ilyet. Több kérdés is felmerült bennem, például, hogy az orvos nem adott beutalót meg semmit, csak azt mondta jobb lenne, ha körülmetéltetném magamat, ennyi volt a válasz. Még azt sem mondta, hogy ezért kell e fizetni (gondolom mivel nem budapesti lakos vagyok kell), ha igen mennyit kell fizetni, azt olvastam, hogy ha rövid fékem is van, akkor azt csak simán elvágják és jobb a metéléssel együtt csináltatni. Aki tud segítsen legyen oly kedves. Köszi. 19/F

2014. szept. 5. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez kortól független Tb támogatott,tehát ingyenes .Ez nem azt jelenti ,hogy bármelyik SZTK ba elmehetsz,a lakóhelyed szerintit kell felkeresni .Majd onnan utalnak a hozzá tartózó kórházba is műtétre .Az urológiára beutaló nem kell .A tkm. kívül már vannak más jó megoldások is .Jól gondold át a dolgot mert visszafordíthatatlan .

A műtétet mindenképp tanulmányi szünet előtti hétre tervezd,hogy a gyógyulás otthon legyen .Az orvos csak 1 hét igazolást ad,ezért írtam ezt.

Egy időben csak egyféle műtétet csinálnak,ettől kívétel a teljes metélés ,mikor bele esik a fék eltávolítása is .

De ne ezért metéltesd meg magad .

2014. szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Menj el nyugodtan Pesten arra az urológiára, ahol a kollégium van. Beutaló nem kell, a legrosszabb dolog az lehet, hogy nem foglalkoznak veled.
2014. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem gondold át alaposan,mert a fitymaszűkület kezelésére van más megoldás is,főleg ha gyakorlatilag a makkod tisztán tudod tartani!

Van fityma plasztika,z palsztika,bemetszés,részleges,teljes metélés is.


A TKM-et szerintem kerüld el,hosszú a gyógyulási ideje is 4-6 hét.És gondod végig hogy kolleszos vagy ott nem tudod kikerülni hogy ne lásson meg valaki a műtét után.

Az orvossal vigyázz mert sok orvos TKM párti mert ez nekik gyors megoldás,viszont vissza csinálni nem lehet és sokaknak nem tetszik a metélt pénisz látványa,beszólhatnak érte egy nyilvános zuhaznzóba,uszodába,öltözőbe ha meglátják.


Sok orvos mint írtam TKM párti ha egy orvos ezzel indít jobb lenne metélni akkor el kell kerülni más orvosokhoz is elmenni,megvizsgáltatni magad és megmondani hogy ha lehet szeretnéd elkerülni a metélést.


A fityma ne hiába van ott,tele van a fityma érzőidegekkel aminek a sexnél fontos szerepe van mert az izgalmi ál lapot elérésben segít,akinek nincs fitymája annak sokszor több időre van szükség hogy ezt elérje és ez nem éppen pozítiv.Aztán érzékennyé válhat a makk,szárazzá ami állandó krémezést igényel később is,vagy vannak akik körülmetélés után sikosító használatára kényszerültek sexnél.


Jobb elkerülni!


A gyógyulási idő hosszú,de akármit is választasz jobb valamilyen szünetre tenni a műtétet,mert TKM-nél az első 1-1,5 hét az durva tud lenni,gondold végig levájgák a makkot fedő fitymát,majd a makk alatt összevarrják a maradák bőrt.A seb vérzik,gennyesedik a gézbe beleragad amit onnan ki kell szabadítani,kammillás vízben kiázatni,nem kellemes dolog hidd el nekem,majd betadinnal kell kenegetni a sebet,ami szárít,és fertőtlenít.Az első héten a merevedés is kellemetlen tud lenni.


Tehát gondod végig a friss seb gennyesedik és beleragad a gézbe,azt többször ki kell áztatni és be kell kenni,tehát már csak emiatt is szünetbe csináltasd meg.Mert suliba ezt nehéz kivitelezni úgy hogy ne tudodjon ki.



Simán a saját városodba menj el urologiára oda nem kell beutaló,vizsgáltasd meg magad és majd ad időpontot műtétre ha megvizsgált,mert megmondod hogy szeretnéd megműtetni,de mondom kerüld el a TKM-et sok csajnak nem tetszik és megjegyzéseket tehetnek majd rád.Semmi szép nincs a metélt péniszen.Meg ha az orvos mindenképpen a TKM-et akarja mond meg el akarod ezt kerülni.


Nem olyan kis műtét mint ahogyan te azt gondolod.És nem is olyan gyorsan gyógyul.


Egy fontos akárhogyan is döntesz hogy szünetben csináltasd majd meg.Meg a műtétre is van hogy várni kell,tehát akár te magad is meg tudsz beszélni a dokival mikor is szeretnéd műtetni.


A műtét Szkt-ban ingyenes!Beutaló nem kell hogy urologushoz menjél.


Gondold át alaposan mit csinálsz!

2014. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Bárhol megcsinálják, beutaló nem kell, fizetni nem kell.

Ha körülmetélnek érdemes a rövid féket is megoldani, vannak orvosok, akik eleve azzal kezdik a műtétet, vannak akik meghagyják, de a körülmetélés után semmi szerepe nincs. Érdemes megcsináltatni, azok is bevállalják akiknek nem szűk és nem rövid a fékük.

2014. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem érdemes megcsináltatni ha nem muszály,ugyan is hosszú idő mire meggyógyul,sokak csúnyának tartják,a makk szárazzá válhat és több idő kell hogy eljuss a csúcsra akár,mert az érzés idegek egy része a fitymán volt,ami már nem lesz ott.


A beszólogatásokról nem is beszélve!


NOrmális ember megpróbálja elkerülni a metélést,sokaknak lett rossz tapasztalat.


Metélés mániás meg hagyjad már abba a tevékenységedet,egészségeseket is rá akarsz erre bírni és hazudozol folyton!

2014. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok metélés-mániás, csak azt a rengeteg zagyvaságot teszem helyre amit itt ebben a témában írsz.


Inkább menj, és próbálj leérettségizni, a helyesírásod szánalmas, és az is, hogy azt hiszed, hogy ha valamit X-szer leírsz akkor neked van igazad!

2014. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Van érettségim,és te vagy szánalmas mert végig hazudod itt az oldalakat és olyanról beszélsz amiről fogalmad sincs.Ezernyi kérdést írsz ki és nem érted mért ellenzik sokan.



Aidsről,meg hpv-ről beszélsz(hpv az nyálkahártya által terjed,nem kell hozzá sex mint ahogyan azt te gondolod,aidshez is elég egy kis vágás a test bármely részén.)


Olyan kamu dolgokat találsz ki hogy erre rávegyél másokat.Ha meg olvastál volna már néha akkor leírják hogy internet használóknak rossz a helyesírásuk.Kézzel én is jobban írok hidd el.De itt nem ez a lényeg.Itt senki nem a helyesírást nézi


De metélés mániás vagy mert mindenkit erre akarsz rávenni,meg nyomod a szöveget ez az egyetlen megoldás,ez meg egy nagy hazugság.

2014. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

"Bárhol megcsinálják, beutaló nem kell, fizetni nem kell.

Ha körülmetélnek érdemes a rövid féket is megoldani, vannak orvosok, akik eleve azzal kezdik a műtétet, vannak akik meghagyják, de a körülmetélés után semmi szerepe nincs."


A fék tele van idegekkel, nekem pl nincs és emiatt nem élvezem az orális szexet - meg hát mivel az egész fitymát levágták rólam... emiatt mások is panaszkodnak.

Olyanok, akik élőben vállalják magukat és nem azzal foglalkoznak, hogy hazugságokat terjesszenek arc nélkül a neten...


"Érdemes megcsináltatni, azok is bevállalják akiknek nem szűk és nem rövid a fékük."


És akarnak egy kis fájdalmat, maguknak és másoknak, ugye?


De beteg.... nagyon beteg vagy...

2014. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%

"Nem vagyok metélés-mániás, csak azt a rengeteg zagyvaságot teszem helyre amit itt ebben a témában írsz."


Nem vagy metélés-mániás? Tényleg?

Akkor miért van többszáz vagy többezer hozzászólásod, ahol mindenkit, de MINDENKIT arra sarkallsz, hogy vágassa le a fitymáját?

És mit teszel te helyre?

A WHO, az orvosok nagyobbik fele mind-mind mást mond, mint te és a barátaid (ha vannak egyáltalán, de nem hiszem).


"menj, és próbálj leérettségizni, a helyesírásod szánalmas, és az is, hogy azt hiszed, hogy ha valamit X-szer leírsz akkor neked van igazad!"


És te hányszor írod le a hülyeséget?

És hányszor provokálsz?

Erre tetted föl az életed? Hány ezer hozzászólásod szól ugyanarról?


Kezdesz unalmas lenni...

2014. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!