Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas vérnyomás fiatalon?

Magas vérnyomás fiatalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor megmérem a vérnyomásom sokszor egy kicsit magas értéket mutat. Meg kell említeni, hogy kis koromban egy vese műtéten estem át, amivel mind a két vesém teljesítőképessége csökkent. Valamiért kicsit szorongok tömegben, és ilyenkor rendesem megizzadok, de ami furcsa, hogy csak akkor amikor "eszembe jut", hogy sokan vannak körülöttem, szóval ha egy úton végig elfelejtem, akkor semmi bajom. Persze ennek tudom az okát, édesapám kiskoromban otthagyott minket, és belém rögzült, hogy meg kell felelnem mindenkinek, hogy ne hagyjanak el. Ennek a változtatásán már rajta vagyok, egyre jobb, és jobb, csak azért említettem meg, mert ilyenkor is felmegy a vérnyomásom. De persze az is lehet, hogy tévedek, és hormon problémám van, ki tudja.

Utánaolvastam neten a magas vérnyomásnak, de a legtöbb helyen azt írják, hogy fejfájással, szédüléssel társul a dolog, ami nálam nincs.

Érdemes lenne elmennem orvoshoz? Persze ott meg végképp magas értéket mérnek, mert azon parázok, hogy ne legyen magas :D

Egyébként 17 éves vagyok, nem dohányzom, heti 3x kondizok + minden napos testnevelés, és emellé testépítő étrend társul.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 6. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Mindenről írtál ,csak a vérnyomás értékéről nem .

Akkor honnan tudjuk mit mondasz magasnak .

2014. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
150+
2014. szept. 6. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne rendesen kivizsgáltatni magad, kéne egy 24 órás vérnyomás mérő monitor rád, ami éjjel-nappal mér, és adna egy komplex képet az értékeidről. Ez alapján dőlne el, hogy kell-e gyógyszert szedned.
2014. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez valóban magas,és az okát kell megkerestetni,nem gyógyszert szedni rá .
2014. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!