Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, hogy 21 évesen...

Normális, hogy 21 évesen ennyire hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megkopaszodni, ellenkezőleg, épp hosszabb hajat akarnék, de kezdek megijedni.

Ha pl megvakarom a fejem, vagy beletúrok (nem erősen) a hajamba, szinte mindig a kezembe marad 2-3 vagy 4 szál. A hajam kb a füleim leér, hátul picit hosszabb, de a nyakam végéig nem ér le.


Ha zsíros, akkor jobban hullik? Mert most zsíros, általában 4-5 naponta mosok hajat, vagy 3 naponta.


Mit tanácsoltok? Nem akarok kopasz lenni, tudom, hogy napi kb 100 a normális, de ha a kezembe marad majdnem mindig 1-2-3 szál, akkor az azt jelenti, hogy naponta ennél több hullik ki. Vagy nem?


Van valami megoldás? Növeszteni szeretném, de nem tudom, hogy a hajhullás ellen mit lehet tenni.

Vagy ez normális hullási tempó, és mind újranő?



21 éves fiú vagyok.



2014. szept. 10. 09:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*fülemig
2014. szept. 10. 09:05
 2/21 A kérdező kommentje:
Frufrum van az igaz, de mellette kopaszodik főként, de a többi haj még eltakarja.
2014. szept. 10. 09:06
 3/21 anonim válasza:

Hajhullás van időszakosan is, amikor kicsit legyengül a szervezeted. De okozhatja vitaminhiány ill. stressz stb.

Érdemes ilyenkor kicsit plusz vitamint bevinni:

A-, B- és C-vitamin, valamint biotin, cink, szelén, jód és réz ezek bevitelét érdemes növelni

2014. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És hogyan, mivel?
2014. szept. 10. 09:15
 5/21 A kérdező kommentje:
Vagy lehet ez időszakosan is? Nyáron is hasonlót figyeltem meg, hogy ennyire hullott.
2014. szept. 10. 09:16
 6/21 anonim ***** válasza:
Orvosi kivizsgalas, mivel ennek oka van, lehet belso elvaltozas, vitaminhiany stb. Vervetel!
2014. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A fej tetején nemigen hulik, hanem a pajesznál, és a frufru mellett fentebb.
2014. szept. 10. 10:05
 8/21 anonim ***** válasza:
Ahogy leírod, ez eléggé annak a bizonyos "férfias típusú" vagyis tesztoszterontól függő hajhullásnak hangzik. Javasolnám, hogy menj el egy szakemberhez, ha fővárosi vagy, tudok ajánlani jó hajgyógyászt, ahova én is járok.
2014. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem normális ,de túlzott hajmosások sem .Napi kevés hajhullás természetes ,de helyettük nő is másik .

A házi orvos viszont kérhet labor vizsgálatot,hogy minden rendben van e a háttérben .

2014. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Milyen gondok lehetnek amúgy?

Volt égebben szorongásom, bár a néhai idegeskedés még megmaradt, vagyis nem mindig.


Súlyos gondok lehetnek?

2014. szept. 10. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!