Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csak félig illik ide a kérdés,...

Csak félig illik ide a kérdés, fitymaszűkület a probléma, de mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkületem van és rövid a fitymafékem is, bár a szüleim nem szeretnék ha műtéttel oldódna meg én erre sort akarok keríteni, ha nagyon nem akarják akkor majd május után mert akkor már 18 éves leszek és ha jól tudom úgy már nem kell szülői beleegyezés. A legjobb szerintem ha iskolai szünetre időzíteném, de bármilyen javaslatot és tapasztalatot szívesen meghallgatok.. Orvosnál még nem voltam ,de a közeljövőben el szeretnék menni, hogy megbeszéljem a lehetőségeket, meg úgy egyáltalán, hogy ő mit gondol a helyzet súlyosságáról mert mereven nagyjából a feléig tudom lehúzni a fitymát. A gondom az, hogy lehet, hogy most összejöhetnék egy lánnyal de így, hogy fenn áll ez a probléma nem nagyon merek lépni semmit és nem tudom mit csináljak.. Vagy a műtétet minél előbb csináltassam meg?

Bocsi, hogy a kérdés félig off, de a randizás meg a férfiak egészsége téma között kellett választanom és leginkább férfi véleményeket akarok hallani! Köszönöm!

17/F


2014. szept. 19. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:
29%

A műtétet szünetre időzísd mert a gyógyulási idő néha attól függ milyen műtéted is lesz hosszadalmas lehet.

A fityma féket gyorsan át tudják vágni,viszont a seb gennyesedhet,vérezhet amit át kell kötözgetni napjában többször és betadinnal fertőtleníteni kell és iskola időben amikor suliba kell menni ezt iskolai mozsdóba nem olyan könnyű megoldani.


Ha fitymaszűkületed van de nem durva légy nagyon óvatos mert sok orvos TKM párti és mindenképpen metélni akar,ezt kerüld el,vizsgáltassd meg magad minnél előbb és majd valamely szünidőre tedd a műtétet,ha az orvos egyből metélést javasolná mond meg neki hogy elszeretnéd kerülni és a fitymád meg szeretnéd tartani,menteni.Eleve a metélés elég durva művelet 4-6 hét a gyógyulási ideje és az első 1-1,5 hét nagyon durva amikor gyógyul.Ezt kerüld el.


Beszólhatnak ha TKM-ed van,megbámulhatnak és sokaknak nem tetszik és nem biztos hogy akivel összejössz azzal is maradsz egy életen át,és a makk ami hirtelen fedettlenné válik száraz,hámló,foltossá válhat.Szóval óvatosan.


Dokihoz menjél minnél előbb el,nézesd meg magad,ha kell több orvossal is,de ne siesd el hogy mit választasz.

A műtétet meg rakd valamely szünetre majd.



De mennyire durva a szűkületed?

Biztos hogy szűkületed is van,nem lehet hogy a fitymafék az ami nem engedi a fitymádat hátrahúzni?


Mennyire tudod mereven és ernyedten a péiszedről fitymád lehúzni?


Dokihoz menjél el nyugodtan,ingyen a helyi kórházba tudsz menni,nem kell beutaló az urológiára és fiatal korú vagy mehetsz egyedül,csak ha most akarná műtetni amit most még ne tegyél ahhoz kellene szülő.

2014. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!