Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A farkamnak már 1-2 órával...

A farkamnak már 1-2 órával fürdés után érezhető szaga van. A normális szappanos tisztálkodáson kivül hogyan, mivel érdemes még tisztitani hogy ez elmúljon?

Figyelt kérdés
Talán egy éve van az, hogy a farkamnak már 1-2 órával fürdés után érezhető szaga van. Régen ez nem volt. Viszont mióta új barátnőm van feltűnt ez a probléma. Persze nem biztos hogy ez miatta van. Mégis ez nekem újdonság és zavar. A normális szappanos tisztálkodáson kivül hogyan, mivel érdemes még tisztitani? Van e valami tipp?
2010. jan. 23. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6%

Hali ismét!


Márpedig higgyétek el, nem túlzás. A húgycsőnyílás végénél van egy öblösödés, ahová a szmegma bejuthat, ezért kell azt is onnan is kitisztítani.

A szmegma vizelettel kombinálva fertőzőképes anyagot hoz létre (nemcsak a fitymán és a makkon), a vizelet azonban nem bír fertőtlenítő hatással, és ahogy a köldök is némiképp, úgy ez a húgycsővégi öböl is elzárt terület. Ezért kell mindkettőt rendszeresen tisztogatni pluszban. Azonban szappant nem mondtam. Elég csak a zuhany végével átöblíteni akár tusfürdővel, vagy tiszta vízben megmosni. Ennyi.


Az már más kérdés, hogy ti ezt nem szoktátok tisztogatni, és azt is elhiszem, hogy ez számotokra abszolút új információ. de nem haltok bele...én sem teszem. :-)


Üdv: EE

2010. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nekem is ilyen volt. Elmentem vele orvoshoz KÉTSZER IS! Azt mondta doki hogy mirigyeimmel van baj. De ez semmi bajt nem jelent szokványos. És mondta hogy én úgy érzem hogy kellemetlen szaga van. Mondta hogy nem csak nagyon ráhangolódsz. És mióta kimondta nem is foglalkozom vele.
2010. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 JRC válasza:

Így igaz. A vizelet fiziológiásan steril. A húgycső tisztulását (bőrről bekerült tranziens kórokozók, miegyéb eltávolítását) biztosítja a rendszeres időközönként távozó vizelet.

Külön szétnyitva tisztítani a húgycsövet ezért nem kell, pláne nem kemikáliákkal, szappannal, ami tényleg okozhat irritációt, ami későbbi fertőzéseknek kedvezhet.

Ha mégis kialakul húgyúti fertőzés, mindenképpen fel kell keresni urológus szakorvost (a húgycső mechanicus tisztítása ilyenkor sem fog segíteni)

2010. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!