Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem bírom a terhelést, mi...

Nem bírom a terhelést, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16/F 175cm magas vagyok és egyszerűen nem bírom a terhelést, tehát sporton belül vagy akárcsak a mindennapi életben.

Voltunk már kivizsgáláson ahol nem jártunk sok eredménnyel, megvizsgáltak mindenre amire csak lehetett gyanakodni, mondjuk eleve azért mentünk oda mert magas volt a pulzusszámom továbbá emiatt.

A vizsgálat végét követően rájöttem, hogy a Miskolci "GYEREK" orvosok előszeretettel járnak a József városi piacra diplomát venni, ugyanis nem tudták megállapítani mi lehet a gond velem, vizsgáltak asztmára, röntgeneztek tüdőre, volt Q/ (?) teszt, allergia teszt meg minden (időhúzós) dolog.

A végén pedig csak annyit mondtak ha fél év múlva is jelentkeznek a tünetek osztályos felvételre jöjjek vissza.

Szóval ezért szeretném tudni esetleg sorstársaktól vagy "hozzá értőktől", hogy miért nem bírom a terhelést.

Egyszerűen nem bírok futni hozamosabb ideig, nehezen veszem a levegőt olyankor, plusz hevesebben ver a szívem, de ugyan ez van lépcsőzéskor, a panaszok elmúlnak kb. olyan 1-2 perc alatt, de eléggé zavaró.

Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. nov. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol az orvosodban, nyugodtan felkereshetsz egy másikat is!

De az is fontos kérdés, hogy végzel-e valamilyen rendszeres testmozgást? Ha gond van a vérnyomásoddal, elsősorban aerob mozgásokat (pl. úszás, futás, biciklizés) javasolják.

2014. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen "sportolok" valamilyen szinten, szoktam focizni alkalmanként pl. testnevelés órán, továbbá biciklizni szoktam még, de nem vagyok az az egész nap a gép előtt ülő típus, szoktam játszani persze de nem bírok sokáig ott ülni.
2014. nov. 9. 19:17
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Én is gyenge vagyok, de én cukorbeteg vagyok, aminek egyik kísérője az állandó gyengeség, fáradtság érzés. És bizony van rajtam legalább 15-20 felesleges kiló. Neked nincs súlyproblémád? Mert az is okozhatja, hogy én is alig bírok felmászni a lépcsőn. Lift meg nincs. Tényleg, figyelj a súlyodra is.
2014. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a mozgást, mert ha mást nem találtak, lehet, hogy csak az állóképességeddel van baj, ami rendszeres mozgással javítható.

Fusd át ezt a cikket:

[link]

2014. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!