Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van esély rá, hogy eltűnjön a...

Van esély rá, hogy eltűnjön a gynecomastiám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves koromban jelentkezett először a probléma. Orvos megállapította, hogy gynecomastiáról van szó. Azt javasolta, hogy várjak vele egy kis időt, amíg beáll a hormonszintem normálisra, utána elmúlik. Ducibb típus voltam fiatalon, és leginkább csak a mellbimbómon látszódott, és érezhetők is voltak alattuk a megduzzadt csomók. Ezek úgy 1 év múlva teljesen eltűntek, viszont azóta is szenvedek velük, mert hasonlóan néznek ki, mint akkor. Most vagyok 23. Ez a dolog meghatározó volt az életemben és úgy érzem hozzájárult a kialakult személyiségemhez, amit nem szeretek. Szeretnék tenni ellene. Ha nincsen melegem, vagy hideg levegőn vagyok teljesen normálisan nézek ki, ez volt a nagy szerencsém. Körülbelül 5 éve már folyamatosan járok edzőterembe, jó alkatúnak tartanak, de én nem tudom ez mellett úgy értékelni magam. Úgy gondoltam az edzés segít majd. Szeptember óta elkezdtem szálkásítani, havi 1-2 kiló folyamatosan megy le. 12 kg-t fogytam eddig, most vagyok 75 kg 175 cm mellett. Szerintetek van esélyem rá, ha elérek egy bizonyos testzsírszázalékot, hogy onnan is eltűnjön az a kis mennyiségű zsír?

Köszönöm! :)



2015. febr. 3. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Voltál azóta dokinál? Nekem is nagyobb a mellem, de nekem a mirigyektől. Hiába "pucoltam le" a zsírt magamról, nőies kinézete van az egésznek, minden edzés ellenére is.

Most gondolkodok a műtéten

2015. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, voltam. Még 18 éves koromban, akkor azt mondták, hogy testedzéssel változtathatok a formámon. Műtéten gondolkodtam akkor. Ha most sem sikerül további zsírvesztéssel eredményt elérnem, más megoldást nem látok. Nem szeretném, hogy a 20-as éveim további gátlásokkal teljenek, még a párkapcsolatban is. De gondolom te is hasonlóan vélekedsz erről. A doktor Neked mit tanácsolt, ha esetleg voltál már nála? Műtétről tudsz valamit, TB-vel megoldható?
2015. febr. 3. 21:35
 3/3 anonim válasza:

Sajnos nem sok esély van arra, hogy edzéssel, fogyókúrával élérd a kívánt eredményt.

En is ezzel küzdök. Serdülő korom óta ott volt a csomó, nem mondom, hogy negatívan befolyásolta a személyiségemet, de nagyon zavart. Strandon ugy éreztem, mindenki engem néz, szóval eléggé rossz volt a helyzet.

Azért írom múlt időben, mert két napja megműtöttek. Végre elszántam magam es megléptem a dolgot. Remélem, pozitív tapasztalatokkal gazdagodom majd. Egyelőre fent van a mellény, és nem is fáj nagyon. Hétfőn megyek kötözésre.

Azért is írtam le ezeket, hogy lásd, nem olyan szörnyű a műtét.

2015. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!