Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet ebből bajom?

Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb anyajegy a bal halántékomnál nagyon zavaró hajvágásnál, mert a fodrász mindig belevág. Megérné eltávolíttatni?

2015. márc. 23. 22:20
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:

Az anyajegy eltávolítás rutin műtét. Ha megsérül, akkor kellemetlen és úgyis eltávolítás lesz a vége, mert útban van most is és a jövőben is. A bőrgyógyászok agybajt kapnak attól a mendemondától, hogy a sérült anyajegy bőrrákot okoz, így ne dőlj be ennek te sem. (Bármelyik anyajegy melanómát okozhat, ezért kell a rendszeres szűrés.)


Ha zavar, akkor jegyeztesd be magad a dokihoz és szedesd le.

2015. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Először nagyon megijedtem, de szerencsére nem fáj és nem is viszket.
2015. márc. 24. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elmész magán sebészhez akkor az le tudja égetni,hámlasztani a sebet,tehát nem vágja ki azt és varrja össze.

Olyan lesz először ott a bőr mint amikor lenyúzod magad valahol és kicsit nedvezhet a seb,majd el kezd seb lenni rajta és 2-3 hét alatt teljesen begyógyul.

2015. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az utolsóra commentre!


Nekem többször vettek le anyajegeyet homlokról, hát, mellkas, stb!


Menj el bőrgyógyászhoz, ott a doki mondani fogja a dolgokat! Egyszerre 3 anyajegyet szednek le, aztán kapsz egy beutalót a körzeti sebészhez! Ott megbeszéltek egy időpontot aztán elmész a kórházba! A műtét rendes műtőben folyik, előtte gatyára levetkőzöl, betolnak a műtőbe aztán kapsz 1 szurit! Elárulom, nem fog fájni ,még homlokon sem!

Ezután pedig 10-15 perc alatt a doki kivágja és elküldi szövettanra! Az egész műtétből te nem fogsz érezni semmit, hiszen annyira erős fájdalom csillapítót fogsz kapni! Enged azt,hogy összevarrják, mert nagyon ügyesek az orvosok! Nekem pl nem látszódik a homlokomon a varrás és a seb is csak nagyon közelről egy kis csík! Ezután, 1 hét után vissza mész varrat szedésre! 1-2 héten belül pedig jön a szövettan eredménye!

2015. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fm210!


Bocs de több anyajegyet is vetettem le a plasztikai sebésszel.Simán leégette,nem is kellett hozzá visszamenni,a seb gyorsan gyógyult,szépen,nem fájt.5-7000 ft\db a leszedés ára.Leégetésnél is steril minden!


Ha bőrgyógyászhoz megy az is sebészhez küldi,majd futkoshat az orvoshoz vissza,varrat szedés stb.

Én láttam nagyon csúnya összevarrást.

2015. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megéri, igen
2015. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Jobb lenne, ha leszedetnéd onnan, mert így állandóan irritálódik és az nem vezet jóra. Legalábbis én így tudom.
2015. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!