Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tesztoszteron szint referencia...

Tesztoszteron szint referencia tartomány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég voltam andrológusnál, mivel hullik a hajam, és megkérdeztem, hogy lehet-e a hormonok miatt. Azt mondta, igen, nézessem meg a hormonszintet, de ő nem tud beküldeni ilyen vizsgálatra, menjek el urológushoz.


Hát elmentem egy urológia magánrendelésre és ott az urológustól kérdeztem, hogy hullhat a haj a magas tesztoszteron szinttől? Azt mondta, hogy igen, de még az alacsonytól is hullhat. És hogy nézessem meg.


A magánrendelésen a laborban levették a vért, pár nappal később el is küldték az eredményt, ami 8,460 nmol/l lett, a referenciatartomány pedig 5,550 - 25,170, tehát elvileg nincs nagy baj.


Viszont mindenhol azt olvasom hogy a 8 nmol/l érték alacsony...

Azt is olvastam, hogy az alacsony tesztoszteron okozhat depressziót, és hát tényleg elég levert vagyok mostanában, de ennek sose tulajdonítottam nagy jelentőséget, valahogy mindig túljutok rajta, orvoshoz meg pláne nem mentem, nem szeretnék antidepresszánsokat szedni.


Szóval most a kérdés: visszamenjek az urológushoz? Mégiscsak az ő laborjuk mérte ezt az eredményt.


Kérdezzem ki az urológust, hogy miért 5,550 - 25,170 a referenciatartományuk és hogy ez a 8 körüli érték alacsony-e, vagy pedig menjek el egy másik laborba és nézessem meg ott is?


Esetleg egy andrológussal?



2015. ápr. 18. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó pénzért elbeszélget veled minden orvos .Változni meg semmi sem fog.Magánban is az az orvos rendel,aki az SZTK ban,kórházban dolgozik .Mindenkinek kint a táblája ,csak el kell olvasni.Magán rendelésen talán több lesz a tudása .

Semmivel,csak több időt szentel rád .

2015. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Itt most nem a magánrendelés vs nem-magánrendelés téma a lényeg.


Hanem az, hogy kihez menjek. Gondolom ahhoz érdemes először, ahol a laborvizsgálatot csinálták. Minden labor máshogy mér, egy másik orvos nem ismerheti azt a kitet amivel az adott laborban mérnek.


De az is lehet, hogy egy andrológushoz vagy egy endokrinológushoz érdemes inkább, az ő szakterületük a hormonok...?

2015. ápr. 18. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!